|

Zmatený útok na Jaromíra Drábka

Tito “zemědělci internetu” se rozhodli zorat internetové stránky www.jaromirdrabek.cz.

Špatně zabezpečený server, hostovaný na Gigaserveru  byl promazán a na titulní stránku byl umístěn jen těžko čitelný text.

Ze strany sympatizantů Pirátské strany se ozývá nadšení. Je k němu skutečně důvod? Nadchne nás, když někdo podrazí nohu člověku, kterého nemáme rádi? Nadchne nás, když někdo urazí někoho, koho nesnášíme?

Názory a ideje lidí okolo nás mohou být různé. V demokracii jde o to, přesvědčit ostatní o tom, že moje vize je dobrá. Zdá se to idealistický názor? Dokud máme svobodný internet, což doufejme ještě pár let bude, platí to bezezbytku
Smazat někomu web a vložit na jeho místo svůj “názor” nemá s demokracii nic společného. Je to naprosto zbytečný a hloupý boj. Nevyžaduje trvalé úsilí a čas. Bojovat s tím, co se nám ve společnosti nelíbí je trochu těžší. Zatím je zřejmě jediným řešením vybrat si tu “svou” stranu , vstoupit do ní a konat ve veřejném zájmu. Nebo si můžeme založit vlastní stranu. To je princip demokracie. V době dnešních technologií to ani nezabere mnoho času. Není třeba se scházet v zasedacích síních. Máme internet a nudnou televizi. Co víc je zapotřebí?

Naši politickou kulturu, zákony, klima ve společnosti, to vše se dá změnit. Pokud své změny dokážeme obhájit  před dostatečným množstvím občanů této země.

Pasivita, stejně tak jako diverzní akce na osobní stránky politiků nebo stran, jsou zhruba na stejné úrovni co do účinnosti.

Krádeže těch, co odklánějí státní peníze do stranických sekretariátů (protože nevěřím, že kdyby kradli pro sebe, neklepli by je kolegové přes prsty) jsou z jejich pohledu bohulibé. “Děláme to pro to, aby nezvítězila ta “druhá strana”, tedy ti zlí (ČSSD nebo ODS, to podle dresu odkláněče)”

Krádeže účtu na webu ale jsou stejně účelové. Nejedná se o novodobé Jánošíky.

Dokud tu máme svobodný internet, dokud může každý během několika kliknutí založit svůj vlastní blog, dokud tu máme sociální sítě, do té doby lze jen těžko nalézt něco smysluplného na ničení obsahu někoho jiného.
I mě se to kdysi stalo. Jednou jsem se podíval na své stránky a zjistil jsem, že je pokořil nějaký Turek, který svou vlajkou a dobitým územím připomínal psa močícího na nově obsazená území.

Je to pár dní, co byl ministr Drábek v Trutnově. Každý mohl přijít a konfrontovat své výhrady přímo s ministrem práce a sociálních věcí. Žádný z mladých revolucionářů, ani z ostatních stran se ale nedostavili.
Je to tak těžko pochopitelné? Nepomůže nic jiného, než do toho ringu vstoupit. Nesouhlasíte? Prostě je nevolte. Volte sebe! Volte svoji “firmu”, svoji stranu, ale makejte v ní. Ohlídejte si ji.

Rozbíjením domovních zvonků, nebo strkáním sirek do zámků těch, o kterých se domníváme, že mají špatnou vizi, je dětinské. Pokud by se měli své vize na základě takového okopávání kotníků vzdát, neměli by v politice co dělat.

 

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6720

Autor v Čvn 6 2012. Soubor pod Home, Politika, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny