|

Zákon energie a krémy za 1 korunu

Vždy, když jdu po ulici a oni těsně vedle mne lapí nějakého nebohého chudáka, pocítím lítost.

“Tak dostali dalšího!” proběhne mi hlavou a kráčím dál.

Zatímco bezdomovci požadující deset korun na krabicové víno nebo hudebníci, kteří mne oblaží svou písní na rušné ulici jsou “nepřátelé” a radní ve městech proti nim více či méně úspěšně bojují, jsme obklíčeni mnohem horšími existencemi .

Upíři, kteří stojí na ulicích převlečeni do sak a kostýmků. Bezcharakterní bestie, které lapají své oběti. Jejich schopnosti jsou obdivuhodné. Dokáží vás přesvědčit, že právě pro Vás mají speciální výhodnou nabídku. Je jedno, jestli je to krém, telefonní tarif nebo cokoliv jiného si vzpomenete. V každém případě je to určitě past.

Kdo jednou “naletěl”, dá si snad již pozor. Kdo měl zatím to štěstí, že si na něj upíři v sáčku netroufli, budiž mu ponaučení ze současného vyšetřování, které začínalo tak nevinně. Krémem na křečové žíly za korunu.

Předně si buďme vědomi, že je krajně podezřelé, pokud vám člověk v saku nebo nafintěná dáma v kostýmku nabízí něco zadarmo nebo za korunu. Tito lidé nikdy nic zadarmo nikomu nedají, tím méně vám, protože jste pro ně pouze kořist.

Krém proti křečovým žilám za korunu nabízeli vybraní upíři od léta do listopadu loňského roku. Dělo se tak převážně na Ostravsku, Karvinsku, Frýdecko-Místecku, Olomoucku, Hranicku a Přerovsku.

Stáli, jako hladoví lovci před lékárnami a odhadovali u potencionálních kořistí své šance. Když měli pocit, že mohou uspět, tvrdě vyrazili. Oslovovali zejména důchodce, nalákali je na krém za korunu a vylákali z nich občanský průkaz. Do svého formuláře pak vyplnili jejich identifikační údaje a listinu jim dali podepsat, jakožto potvrzení převzetí.

Vidina krému za jednu korunu zatemnila uvažování mnoha obětem a upíři sami dbali na to, aby je udrželi ve stavu, kdy se jim bude zdát celá záležitost navýsost výhodná. Kopii dokladu upíři odmítli vydat, neboť podpisem převzetí krému se dotyčný zavázal k zaplacení 4650,- Kč do třiceti dnů. To byla informace, která by celou transakci mohla rychle poslat tam, kam od začátku patřila.

Každému je jasné, že po třiceti dnech se rozjela mašinerie, ve které pasák upírů začíná obesílat oběti a vyhrožovat exekucí, pokud nezaplatí. Policie do dnešního dne eviduje na 800 podepsaných listin, ve kterých se lidé přímo na ulici, nevědomky upsali k zaplacení téměř pěti tisíc za obyčejný krém.

Nikdy nevěřte nikomu, kdo Vám na ulici něco nabízí. Je tu proto, že o jeho zboží není zájem. Spoléhá na upíry a jejich neuhasínající žízeň po vašich penězích. Nechte si je, své identifikační údaje nikomu nesvěřujte a zapomeňte na to, že jste vyhráli, že jste zdědili, že máte prostě štěstí a dnes něco dostanete zadarmo. Zákon energie nic takového nedovoluje.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6532

Autor v Úno 16 2012. Soubor pod Lidé, On-line. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny