|

Vox populi čtenářů České pozice

Číst komentáře pod články mainstreamových deníků a magazínů může často velmi výrazně narušit psychickou rovnováhu čtenáře. Naproti tomu některé komentáře pod články ceskapozice.cz bývají zajímavé přinejmenším v tom, že rozvíjejí téma a nejsou plné invektiv na ostatní diskutující. Někdy bývají i analytické, jako v tomto případě. Čtenář zde vysvětluje systém, tak jak jej vnímá v současné době.

Pod svícnem bývá tma, pravdu ale vidí každé dítě…

“…Stačí se rozhlédnout po české pozici a uvidíte spoustu pěkné reklamy na služby společnosti čez. Ištván Léko, předtím dělal pro Kellnera v Euro, tam je zas spousta reklamy na PPF, v Respektu reklama na Bakalovo OKD, v MF Dnes je propojená s lidovkami, a tam se zpravidla odehrává tsunami bezúčelné reklamy z nejrůznějších státních firem ovládaných politickými stranami+dálniční asfaltéři, poskytovatelé předraženého plynu, vody, atd.. před každými volbami. Stejně tak televize a rozhlas, ve státní ani nemusí uplácet, tam si prostě dosadili svoje lidi jako šéfy. Taky už na to nikdo nekouká. Nikdo přesně neví kolik toho tam proteče, ale jsou to gigantické sumy, které jednak motivují to správné zpravodajství a zároveň vytvářejí finanční polštář, který se pak diskontuje politickému kartelu ČSSD-ODS-KSČM, zřejmě i TOP09(ČEZ a všechny státní firmy s výjimkou čeps, jsou pod ministerstvem financí, Kalousek nemusí brát, ten si může dovolit rozdávat, všiml jste si jak ho milují všichni předsedové ODS?) Systém je celkem všeobecně dobře znám každému malému dítěti.

  Zábavné je jak v krizi, kdy je málo peněz na výběru daní, není dostatek bakšiše pro finanční závisláky v českých médiích. V tu chvíli, aby šéfredaktoři zvýšili čtenost a vrátili se do černejch, tak pustěj nějaký zprávy. Tím vyvinou tlak na politiky a mafii, a ti zas pošlou kapříky. A tak furt dokola.
Systém se podařilo drobně poškrábat straně věci veřejné, ale proti takové síle neměli šanci. Všiml jste si, že to s nima v médiích nikdo nechtěl hrát?

  Kdo dostal do lochu Ratha? Kdyby Radek John nenechal zrušit povinnost informovat nadřízené policisty a státní zástupce, tak by se věc provalila dřív, než by Rath převzal peníze. Taky se na vnitru dlouho neohřál.
Kdyby to tak nebylo, tak to Pospíšil posychroval jako rozsudek pro Bártu. Všiml jste si, že žalobkyně byla manželkou Johnem odvolaného „zkorumpovaného“ ředitele protikorupční policie? A že v přípravném řízení připustila pouze svědectví proti obviněnému? A jak Šott, vytento s požadavkem na svědectví Jaroslava Kmenty, o kterém dokonce vyšla kniha „Kmotr Kmenta“? To by byly zajímavé otázky.
VV sice nabouraly ten systém, ale ten je příliš silnej. Když vznikne nová strana, tak do ní lokální kmotři organizovaného zločinu ihned nasadí svoje lidi. Minimálně částečně ji ovládnou a nakonec rozkoupěj. Takhle se proti tomu jít nedá. Je to pořád to samý divadlo, už od převratu. Akorát ansámbl je čím dál tím bizarnější úrovně. Takže nakonec to prostě dojde každýmu. Jedině nová sametovka. A tentokrát bez režie od StB a komoušů všech barev.

  Jinak obecně platí, že straník co bere má část pro sebe, část pro soudruhy a část na volby. Rodná strana dostane svůj díl a za to poskytuje ochranu. Z těch kdo se osvědčí, vybírají kmotři organizovaného zločinu kdo půjde dál, tzn. přední místa na kandidátkách. Neexistuje motivace poslanců udržet se celé volební období, většina jich slepě vykonává vůli svých majitelů. Když jednotlivec neposlechne, vyplave na něj nějaký svinstvo, což se snadno zařídí, když jsou skoro všichni cinklý(Kocourek). Pokud mají kmotři pocit, že se jim to vymyká z rukou, šlápnou na brzdu a shoděj vládu. V tu chvíli nastupuje stafáž protřelých šmejdů a bizarních naivků do tzv. úřednické vlády, ve skutečnosti, ale v zákulisí ovládají kmotři organizovaného zločinu ministerstva prostřednictvím politických náměstků a jakéhosi vnitřního gangu ministerských úřednických kádrů, který se neustále točí po všech ministerstvech. Ironicky jsou pak lidé nejspokojenější s úřednickou vládou, za které probíhají ty největší sviňárny. Je totiž i dostatek kapříků pro šéfredaktory a editory novin, potažmo vydavatele, takže není tolik negativních zpráv. Co oči nevidí, to srdce nebolí.

  Dnes vysoká politika plní sen o zbohatnutí pro lidi z galerky okresního formátu. Stejně jako KSČ, to nejde změnit zevnitř. Poté co dosáhnou většinu, slušné lidi ze strany vyštípou a pak přibírají hlavně vyhlédnuté kádry. Vlastně je to pokračování komunismu jinými prostředky.

  Skutečnou páteří systému je tzv. justiční mafie – tedy komplex úplatných šéfů soudů, soudců a státních zástupců, která vykryje trestní řízení a k tomu samozřejmě média a vnitřní kádrový gang vedoucích ministerských odborů. To jsou lidé, kteří se volbami nestřídají.

  Obecně, když potřebuje normální člověk sjednat vládu (zákona) jde k soudu, a ne do parlamentu. 90% vlády v demokracii, není parlament nebo premiér, ale nezávislý soud, a proto v demokracíích sedí v soudních porotách normální běžní lidé, pak se to teprve oprávněně dá nazývat „vláda lidu“.
Český systém nemá s demokracií nic společného. Je to v podstatě volební diktatura, postavená na bezostyšné manipulaci kriminálních skupin. ( Všiml jste si, že z médií prakticky vůbec nemáte referování o jiných politických stranách mimo mocenský kartel? Že by měli o tolik horší lidi?)
V jistém okamžiku bude režim tak nechutný, že dojde ke kádrové krizi této „pseudo-diktatury“, tzn. neseženou dostatečně inteligentní lidi, kteří by byli schopni alespoň předstírat, že nejsou jen neschopní zloději. To je jev, který začal s Mirkem Topolánkem a Alešem Řebíčkem.  Kádrová krize pak přinese krizi legitimity, tzn. nikdo už nebude věřit že tihle prchanti mají jakékoliv oprávnění k výkonu moci lidem. To už v zásadě také nastává. Pak normálně demokraticky nastupuje lid, jakožto legitimní nositel moci, převezme zpět do rukou moc, kterou delegoval svým zástupcům, zavede demokratickou justici se soudními porotami, které není tak lehké podplatit, a zavede se nová ústava soubor základních protikorupčních zákonů jako v civilizovaném světě. Znovu se spustí politická soutěž, po volbách se předá moc reprezentantům a jede se dál.

  Jinak v diskusi pod tímto článkem jsem, udělal malé kdo je kdo:

http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/co-si-pocit-s-bis#comme… .

  Mediální manipulaci, nebo chcete-li korupci v médiích se dlouhodobě věnuje novinář Fabiano Golgo. Zde jeho blog:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?blogid=99&archiv…

  Doporučuji navštívit archiv jeho textů.

  Mimochodem, všiml jste si, že v uplynulém roce, česká pozice prakticky každý pracovní den referovala o Josefu Dobešovi? Nekontrastuje tato četnost náhodou s cudnou citlivostí, doslova vzácností a ne tak docela přesností s jakou referuje Ištván Léko o ČEZ anebo Petru Nečasovi?”

 

Autor: Martin Cabejšek (text neupravován ani nekrácen)

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6731

Autor v Čvn 7 2012. Soubor pod Lidé, Zajímavosti. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny