|

Vliv pracovního prostředí na psychiku

Věděli jste, že faktory pracovního prostředí mají značný vliv na zdraví a psychologický dopad na lidskou psychiku? Interiérový design, designové osvětlení a designový nábytek, to jsou všechno faktory, které skutečně mohou určovat pohodu a pracovní výkonnost zaměstnanců vaší firmy, stejně tak jako návštěvníků nebo klientů prostor, které provozujete.

Firmy, které se zabývají návrhy interiérů, by měly brát v úvahu estetickou úroveň řešení pracovních interiérů, stejně tak jako exteriérů. Osvětlení, barevná úprava, mikroklimatické podmínky, to vše jsou aspekty, které firma zabývající se návrhy interiérů musí brát v potaz při zakázce na interiérový design.

Je dobré si uvědomit, že dnešní civilizovaný člověk tráví velmi mnoho času ve svém pracovním prostředí. Výběr vhodných komponentů, jako je designové osvětlení, designový nábytek, potažmo celý interiérový design, může předcházet u zaměstnanců, stejně tak jako u klientů, pocitům únavy nebo vyčerpanosti. Životní a hlavně pracovní prostředí tedy souvisí přímou úměrou s ekonomickými výsledky dané firmy nebo společnosti.

Při hledání konkrétního realizátora našich pracovních nebo soukromých prostor je dobré zvolit takového dodavatele, který poskytne kompletní servis, obsahující vše od analýzy našich konkrétních potřeb a očekávání až po konečnou realizaci.

Jednou z firem, které takové komplexní služby poskytují, je  firma U1 s.r.o. Tato společnost se specializuje na tvorbu administrativních a komerčních prostor od prvotního návrhu až k následné realizaci. Nejedná se tak pouze o návrhy interiérů a vypracování vize pracovního prostředí, ale také zajištění potřebných stavebních úprav.

Jelikož je kvalitní pracovní prostředí do značné míry závislé na správném osvětlení, velký důraz společnost U1 s.r.o. věnuje tomu, aby designové osvětlení zohledňovalo konkrétní typ interiéru, neboť každý prostor si žádá jiné designové osvětlení. Jinak je třeba osvětlit prodejnu, jinak hotel, restauraci nebo přednáškové místnosti.

Návrhy interiérů vyžadují značnou míru fantazie a schopnost objevovat neustále nové možnosti, jak poskytnout klientům i zaměstnancům maximální míru komfortu a pohodlí.

V případě designového osvětlení totiž není možné postupovat mechanicky. Základem kvalitního osvětlení na pracovišti bývá jeho rozbor. Cílem  správného návrhu osvětlení je totiž zabránit zrakové únavě a zvýšení pracovní pohody, což se samozřejmě projeví na pracovní produktivitě.

I proto je důležité návrhy interiéru, interiérový design a designové osvětlení pojímat jako nedílný komplex souvisejících kroků. Při barevné disharmonii totiž dochází v lidském organismu k dischromatóze, naproti tomu v případě přetížení barvami k hyperchromatóze.
Zatímco v horkých prostorách je vhodné využít tzv. studené barvy (modrá, zelená), v chladných prostorách je nejlepší volba pro barvy teplé (oranžová, červená).

Návrhy interiérů, interiérový design, designové ovětlení, to vše  jsou důležité články našeho budoucího  životního prostředí, které je schopné do značné míry stimulovat, nebo naopak narušovat pracovní výkonnost, což je hlavní důvod, proč si vybírat při návrhu, tvorbě a realizaci interiéru nebo exteriéru ve své společnosti nebo firmě kvalifikované odborníky, kteří své návrhy interiérů pojímají vždy nově, s ohledem na konkrétní potřeby a podmínky jednotlivých zakázek.

V případě společnosti U1 s.r.o. lze krom výše zmíněného ocenit důraz na politiku kvality a pečlivý výběr dodavatelů. Ocenění si zaslouží také respektování ekologických pravidel a ochrany životního prostředí.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6933

Autor v Říj 18 2012. Soubor pod On-line. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17