|

Václav Klaus a KGB

Václav Klaus a KGB

V případě Václava Klause se často hovoří o jeho značných sympatiích ke všemu, co pochází z Východu. Někteří pozorovatelé docházejí tak daleko, že předpokládají, že se jedná o spolupracovníka KGB. Může se samozřejmě jednat o paranoiu, která nalézá živnou půdu v averzi proti osobě Vaclava Klause a jeho politickému stylu práce. Na druhou stranu neškodí občas sledovat události a dávat si dohromady dostupná fakta. V době internetu nic intelektuálně ani časově náročného.

V případě Václava Klause je asi vhodné všimnout si podnikavého muže Alexandra Nikolajeviče  Rebjonka,  na fotce uveřejněné v časopisu Respekt jej můžete vidět jako druhého zleva.

O tohoto muže a hlavně jeho aktivity, se začal zajímat Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v polovině devadesátých let.
Kriminalisté tehdy dostali informaci, že jistá česká firma vyvezla do Ruska zbrojní komponenty a společnost neměla na vývoz potřebné povolení. Příslušníci ÚOOZ se začali o případ zajímat a zjistili, že obchod pravděpodobně organizoval Rebjonok. Kdo je tedy vlastně tajemný Rebjonok, který se setkává s Václavem Klausem ve svém hotelu v Karlových Varech nebo na přátelských lyžovačkách?

Inženýr Alexandr Rebjonok u nás žije již od poloviny 70 let, kdy se tu oženil. Když však policie před 16 lety požádala své ruské kolegy o informace o tomto muži, dostalo se jí strohé odpovědi, že žádný takový člověk není veden v registraci obyvatel Ruské federace. Buď tedy na našem území působí pod falešnou identitou nebo mají ruští úředníci chaos v kartotékách.
Za totality pracoval Rebjonok v Ostrově nad Ohří, kde pracoval jako supervizor ve výzkumu tamních uranových dolů, které přesouvaly drahocenný uran za babku do Sovětského svazu.

„ Pokud šlo o jaderný výzkum, bylo vyloučeno, aby Sovětský svaz vyslal do zahraničí pracovníka, který nedělal pro KGB,” tvrdí vysoký představitel českých bezpečnostních složek. „ A nedá se vyloučit, že pro ně pořád pracuje. Rusové mají značný zájem o naše teritorium, je tu podstatně více jejich špionů než třeba v Polsku nebo Maďarsku. ”  

“…aktuální tajná zpráva BIS upozorňuje na bezpečnostní riziko plynoucí České republice z aktivit Rusa Alexandra Rebjonka (51). Úřední zmínka o tomto jménu zároveň nabídla možnou odpověď na otázku, kdo vlastně financoval před čtyřmi lety rozjezd ukradené televize Nova. Rebjonok – podle detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) muž, přes kterého šly do Česka podezřelé ruské peníze – je totiž obchodním spolupracovníkem bosse TV Nova Jiřího Šmejce a spolumajitele Primy Ivana Zacha…. Současný prezident má s ruským podnikatelem velmi blízký vztah.”
Jaroslav Spurný 2003  Respekt.cz http://jonyx.info/SFDKbD

Vyšetřování aktivit Rebjonka bylo okamžitě zastaveno, jakmile byla podepsána “opoziční smlouva”. Na ÚOOZ dorazil rozkaz nevidět a neslyšet nic okolo  pana Rebjonka.

Nejmenovaní představitelé BIS se domnívají, že Rebjonok může být  důležitou osobou, hrající významnou roli v investicích ruských tajných služeb nebo mafií. Důkazy o těchto zločinech však chybí, indicie nestačí. Ostatně samotná BIS nemůže dělat nic jiného, než nashromažděné informace předat politikům, kteří rozhodnou, jak s materiálem naložit dál.

Každopádně fotka Václava Klause a Rebjonka v tomto článku je z 18 dubna 2003, kdy se prezident Václav Klaus loučí na sjezdovce v Krušných horách se zimní sezónou. Výlety na sjezdovky podnikal Václav Klaus vždy ze svého oblíbeného Imperialu, kde se těšil pohostinnosti Alexandra Rebjonka.

Podívejme se do dalšího z článků, na kterém se tentokrát podílel Jaroslav Spurný spolu s Ondřejem Kundrou:

V pražském Obecním domě dozněly tóny koncertu moskevského Symfonického orchestru Petra Iljiče Čajkovkého, pořádaného ruskou ropnou společností Lukoil. Přítomný šéf firmy Vagit Alekperov (58) nasedl vzápětí po potlesku do přistavené tmavé limuzíny a po několika minutách se ocitl v areálu Pražského hradu, přesně řečeno před vilou, kterou obývá prezident Václav Klaus. Utajené jednání obou mužů trvalo do pozdních nočních hodin.

…Schůzka Klause s Alekperovem, podle tajných služeb USA jedním z pěti nejvlivnějších miliardářů světa, se odehrála loni (2008) 22. listopadu. Neměla o ní informace ani vláda, někteří členové se o setkání prý dozvěděli později z pravidelné zprávy BIS. Hrad nevydal o schůzce žádné prohlášení. „Oficiálně jsme žádné prohlášení nevydali a nebudeme to dělat ani teď. Neoficiálně vám odpovědět neumím,“…

Lukoil je společnost, která se snaží vehementně vstoupit na náš trh. Zároveň je to společnost, jejíž velké množství akcionářů sídlí za firewalem kyperských společností. Dá se tedy předpokládat, že se může jednat o vlivné ruské politiky. Není také bez zajímavosti, že Alekperov, podle zahraničních rozvědek jeden z nejvlivnějších magnátů světa, jako jediný přežil akci, ve které Putin zlikvidoval Ruské oligarchy.

Václav Klaus se tedy schází s představiteli Lukoilu, polostátní firmy, která mu vydává knihy a která shodou náhod také financuje prezidentkou kampaň jeho partnera z opoziční smlouvy, Miloše Zemana.

Je jen logické, že nikoho jiného než Miloše Zemana si Václav Klaus na Hradě představit nedokáže.
Potom tu máme ještě několik nepřímých indicií:

  • V době totality, ač byl Klaus nestraník, mohl volně cestovat do “zemí kapitalistického tábora.”
  • Podílel se na štěpení střední postkomunistické Evropy, na niž si Rusko činí neustále nároky.
  • Klaus se podílel na vytvoření bankovního socialismu a chaotickém a děravém právním prostředí, které umožnilo prominentům a pochybným strukturám minulého režimu přejít beztrestně od politické k ekonomické moci.
  • Byl vyznamenán Puškinovou medailí od Putina
  • Obhajoba Ruska v okupační válce v Gruzii
  • Klausům euroskepticismus, který je možné nazvat spíše snahou o likvidaci projektu EU, což je jistě v zájmu Ruska.

Zdroje:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lukoil
http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-55962350-lukoil-na-hrad
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/5945-zemana-sponzoruje-muz-z-ruskeh…
http://smrk.blog.idnes.cz/c/106155/Vaclav-Klaus-a-KGB.html
http://zpravy.ihned.cz/c1-16455290
http://hajek.blog.respekt.ihned.cz/c1-45970220-prezident-jako-agent-cizi-mocnosti

Klausův přítel v hledáčku BIS – Respekt.cz

Mafiáni v lázních Respekt.cz

Koho si tu schovala KGB  – Respekt.cz

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6862

Autor v Říj 7 2012. Soubor pod Bulvár, Home. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny