|

V Sýrii byl při náletu zabit velitel teroristů z An-Nusra

BEJRÚT – Vysoce postavený velitel an-Nusry zahynul při náletu zahraničních sil
Zatím není jasné, zda se jednalo o útok letadel pod vedením USA nebo Ruska.

Syrská odnož teroristické sítě Al-Káida přišla o jednoho ze svých vysoce postavených velitelů při náletu zahraničních sil, který uskutečnili ve čtvrtek blízko města Dana na severozápadě Sýrie.
Agentura AP o tom dnes informovala s odvoláním na aktivisty syrského pozorovacího centra pro lidská práva (SOHR) se sídlem v Británii.
Spolu s velitelem Abdal Muhsin Abdalláhem Ibrahima Šárichem, pocházejícím ze Saúdské Arábie, zahynuli při náletu i další dva bojovníci radikální sunnitské skupiny Front an-Nusrat.
Není přitom jasné, zda v daném případě útočili letadla koalice v čele se Spojenými státy nebo Ruska.

Šárich známý pod přezdívkou Sanáfí Nasr údajně vedl operace al-Káidy v Sýrii a byl jedním ze šesti mužů, na kteréch pro aktivity této sítě loni uvalila sankce Rada bezpečnosti OSN.
Dva usmrcení spolubojovníci z Fronty an-Nusrat podle SOHR pocházely ze Saúdské Arábie a Maroka . Další velitel této skupiny pocházející z Egypta z náletu vyvázl živý.
Všechny čtyři bojovníky údajně vyslal do Sýrie samotný vůdce al-Káidy Ajman Zawahiri.

An-Nusra na svůj twitterový účet umístila snímek zničeného auta s popiskem, že je zasáhla střela “koalice křižáků a Arabů” u Dáná. Toto město leží v provincii Idlib necelých 40 kilometrů od města Halab a je na hranici sTureckem. V provincii Halab začala tento týden útočit ruská letadla, na severní syrské hranici už rok operuje také koalice vedená USA.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=11239

Autor v Říj 17 2015. Soubor pod Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17