|

Uděláme to za Kalouska

Ačkoliv léto pomalu odchází a horké hlavy politiků by měli chladnout, není tomu tak na ministerstvu financí. Faktický vůdce strany TOP 09 přišel s převratným nápadem, na takzvaný black list, tedy jakýsi seznam neplatičů DPH.

Jedná se zřejmě o zoufalou snahu, jak zvýšit katastrofální propad DPH do státní pokladny. Tento seznam však není jediný způsob, jak chce Miroslav Kalousek tlačit na zlobivé podnikatele. Miroslav Kalousek se chopil onoho známého triku, který používali zejména učitelé na základních školách, když nemohli najít viníka nějaké zlotřilosti. Když se viník nepřihlásí, budou potrestáni ti ostatní. Jeden za všechny, všichni za jednoho.

Podle nového zákona, platného od příštího roku, totiž každý, kdo bude obchodovat s firmou, která dluží na DPH, bude muset toto dlužné DPH doplatit. Lze tedy předpokládat, že zvláště detektivní agentury doznají značného rozkvětu, neboť zřejmě budou dostávat zakázky, aby pátrali, zda potenciální podnikatelský partner nemá někde nějaké závazky, protože v našem demokratickém zřízení bychom je při uskutečnění obchodu nakonec museli uhradit sami.

Kalouskovi experti odhadují roční přínos černé listiny pro rozpočtové příjmy „v jednotkách miliard korun“. Pokud jsou však jejich odhady stejně nadnesené, jako v případě vyššího výběru DPH pro tento rok, nezdá se že by šlo o nějaký převratný zlatý pramen do státní pokladny.

Skutečně se poslední dobou zdá, jakoby někteří členové vlády chtěli tuto zemi programově zničit. Nenapadá mne žádný rozumný důvod, takže nezbývá doufat, že snad nejde o špatný úmysl.
[hana-code-insert name=’Etarget‘ /]
Patrik Nacher k tomu na stránkách České pozice dodává:

„…nevím, jak se vypořádá třeba s takovým Úřadem na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), který co chvíli peskuje například podnikatele–majitele obchodů, kteří si dovolili chránit svůj majetek tím, že nalepili do výlohy fotku zloděje…“

Čehož dokladem může být případ  prodejce elektrokol Jakuba Ditricha. Díky záběrům z kamery totiž našel ukradené kolo a zloděj skončil ve vězení. Od úřadu ale nakonec dostal pokutu 6 000 korun, neboť  záběry zveřejnil.

Předseda asociace Karel Havlíček k tomu uvedl:

„Zveřejňování černých listin a přenášení povinnosti zaplatit DPH na obchodní partnery nepřinese státu miliardy, ale vnese do obchodování zmatek, nedůvěru a podnítí stovky soudních sporů. Řád nenastavíme veřejným lynčem,“

Stát nám pomalu ale jistě přestává fungovat jako servis služeb. Ideálem budoucnosti zřejmě bude, abychom povinnosti státu (výběr DPH) převzali na svá vlastní bedra. Lze očekávat, že nápadů v podobném smyslu se vyrojí mnohem více.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6766

Autor v Zář 12 2012. Soubor pod Bulvár, Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny