|

Teenagery podezřívají ze znásilnění batolete v Dillí

Dillí – Další případ znásilnění dítěte v Dillí. Policie již zatkla dva mladíky. Znásilnění a týrání děvčat vyvolalo veřejné pobouření.

Dva teenagery zatkla indická policie v souvislosti s údajným znásilněním batolete v Dillí – nejnovějším případem sexuálního násilí vůči malému dítěti v indické metropoli.
Agentura AP dnes na základě policejního prohlášení informovala, že policisté vyslechli více než 250 obyvatel obytné čtvrti v západní části hlavního města, kde byla v noci na sobotu znásilněna 2,5-leté holčička a krvácející nechána napospas svému osudu v parku.

V další kauze sexuálního násilí vůči nezletilým, zatkla policie v sobotu tři muže – za znásilnění pětiletého dítěte na východodillijském předměstí. Znásilnění obou holčiček se událo jen týden poté, co bylo v indické metropoli znásilněno a týráno děvče ve věku čtyř let.

Útoky vyvolaly veřejné pobouření a nevoli obyvatel Dillí, kteří městské zastupitelstvo obviňují, že ženám a dívkám pohybujícím se v ulicích nedokáže zajistit adekvátní ochranu. Šéf dillijské samosprávy Arvind Kedžrival však ze selhání a zanedbávání si svých povinností obvinil policii.

„Opakovaná znásilnění dětí jsou hanebná a znepokojivá. Policie vůbec nezvládla zajistit bezpečnost,“ kritizoval případy na Twitteru Kedžrival.

Násilí na ženách je trvalým problémem indické společnosti. Tamní policie jen v letošním roce zaznamenala více než 1500 případů znásilnění, má se však za to, že mnoho dalších zůstalo nenahlášených.

Potíže setrvávají navzdory přísnějším postihům, které vláda zavedla po znásilnění a vraždě studentky v autobuse v Dillí na konci roku 2012, které pobouřilo celou zemi i zahraničí.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=11276

Autor v Říj 18 2015. Soubor pod Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17