|

Stélky Hanák a soumrak srdíček

Miliony let po trávě

Lidská bytost je ta nejkomplikovanější entita na tomto světě. Po miliony let se vyvíjel organismus, který je prezentován jako nejdokonalejší evoluční záměr všemocné matky přírody.

Rehabilitační lékař MUDr. Šidáková hodnotí stélky velmi pozitivně

Člověk se však do evoluce lidského druhu vložil velmi nešťastným způsobem. Vymyslel totiž boty.

Je známým faktem, že naše nohy patří k těm nejzatíženějším částem našeho těla. Za celý svůj život ujdeme více než 100 000 kilometrů. Tendence moderního a civilizovaného představitele lidského druhu je podléhat módním trendům, které bohužel nerespektují základní anatomické požadavky. Zvláště ženy nosí těsné, špičaté boty s vysokými podpatky, což sebou posléze nese problémy s chodidly a bolestmi páteře.

Důležité je uvědomit si skutečnost, že zhruba 80% obyvatelstva trpí v dnešní době chybnou stavbou nohy. Jedná se o sníženou klenbu, ploché nohy, deformované kotníky , vbočené palce, tzv. halluxy.

Jen velmi malé procento  lékařů se tímto znepokojivým trendem zabývá.

Může se příroda mýlit?

Existuje medicínský obor – podologie, který se zaměřuje na problematiku bolestí plosek a chybné stavby chodidla.Používá se zde celá plejáda vložek a stélek  do bot, srdíček i podpatěnek, které by měly napravit  omyly přírody. Ne vždy však je tato cesta úspěšná.

Co když je  však úplně jinak ?

Biomechanická stélka Hanák je způsob, který pro léčbu chybné stavby nohy využívá stále více lékařů. A nutno dodat, že s velkým úspěchem.

Zdravotní stélka Hanák vychází z jednoduché teorie evoluce. Lidské chodidlo příroda za miliony let dotvořila k naprosté dokonalosti. Jeho funkčnost je obdivuhodná. Chodidlo je uzpůsobeno na terén, po kterém se naši předci pohybovali miliony let. Bylo to měkké podloží, hlína, tráva, písek, občas skalnatý povrch.

Sezamská kůstka, která mírně vyčnívá přes osu chodidla (přesvědčte se pohledem na své chodidlo), se při chůzi vždy měla možnost zabořit do měkkého podloží, což je důležité proto, že přes tuto kost vedou vazy a šlachy od palce přes patu nahoru.

Tyto vazy a šlachy však nemohou funkčně pracovat, pokud si oblékneme botu, která tlačí právě na sezamské kůstky a tím stlačuje šlachy. Taková noha nemůže stát ve správném postavení a dochází k deformitám, které se přenášejí na další a další generace.

Léčba bez chiruga

Zdravotní stélka Hanák má pod palcovým kloubem pro sezamskou kůstku prohlubeň, aby šlachy a vazy nebyly utlačovány. Tento jednoduchý vynález koná doslova zákroky.

Ačkoliv je hallux valgus, neboli vybočený palec onemocnění, které klasická medicína dokáže řešit pouze chirurgickou cestou, v případě používání speciální zdravotní stélky Hanák dochází k léčbě, bez jakéhokoliv invazivního zákroku. Už to samo si zaslouží naši pozornost. Avšak zdravotní stélka Hanák má velmi pozitivní vliv také na klesající klenbu nebo bolesti páteře.

Stále více pracovišť začíná svým pacientům nabízet tuto jednoduchou a neinvazivní metodu léčby pohybových problémů. Výsledky jsou velmi dobré.

Přesvědčte se sami.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6471

Autor v Lis 11 2011. Soubor pod Home, Zajímavosti, Zdraví. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny