|

Státní šikana ve Švédsku?

„Jsme nuceni třídit, kompostovat, balíkovat, skladovat a přepravovat odpad. Jsme nuceni přebývat s touto bakteriální líhní ve svých domech a vilách a poté přepravovat ty páchnoucí odpady do určených popelnic nebo sběrných center, která vždy přetékají odpadem.

Stěžuje si Per Bylund, Ph.D. student ekonomie

Ve Švédsku totiž není akceptován odpad jak jej známe u nás. Odpadní služba odváží pouze zbytky jídla, případně další, biologicky odbouratelné zbytky. Pokud byste do odpadků hodili co vás napadne, dostanete pokutu.

Co tedy dělají Švédové se svým odpadem? Každá domácnost má větší množství popelnic na nejrůznější druhy odpadu, jako jsou baterie, dřevo, barevné sklo, ostatní sklo, hliník, noviny, tvrdý papír, různé druhy plastů a tak dále a dále.
To ale není vše. Než vyhodíte kelímek od jogurtu, nebo karton od mléka, musíte jej pečlivě vymýt. Konzervy je pro změnu nutné zbavit etiket.

la tierra te necesita! - the earth needs you! - 土地需要你!

Ilustrační obrázek

jesuscm via Compfight

To se některým Švédům vůbec nelíbí. Zdá se jim, že stát je všechny zaměstnává (alespoň na částečný úvazek) jako popeláře.
Je zřejmé, že i v případě odpadků mohou být na jeden problém různé náhledy. Co je pro jednoho dokonale propracovaný systém na třídění odpadů, je pro druhého státní šikana.

Zdroje:
http://jonyx.info/UZd3RC
http://mises.org/daily/2855

1 2

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7079

Autor v Říj 29 2012. Soubor pod Home, Zajímavosti. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny