|

Šetříme s Česko – Slovenskými výrobky

Výrobci sportovní obuvi se vehementně perou o trh sportovně založených lidí. Jejich vývojové týmy pracují na designu, materiálech a hlavně investují obrovské částky do reklamy svých produktů. Prodává se značka, která symbolizuje určitý kontext.


Podle výzkumů je symbol značky důležitý hlavně pro zákazníky od 13 do 24 let. V případě těch mladších jsou sponzoři rodiče, kteří jen plní sny svých ratolestí. Ty jsou ovlivněny jménem značky, tedy zvuku, jaký má v jejich nejbližším okolí. Je nutné mít obuv určité značky, abychom se začlenili do skupiny jež nás obklopuje.

1-mudr-468.gif

Ne všichni však chtějí být začleněni v bezpečném stádu a i mezi mladými se objevují individuality, které se chtějí odlišovat a jít svou vlastní cestou. V takovém případě se může chopit příležitosti výrobce, který dodává sportovní obuv v dobré kvalitě, za rozumnou cenu a který není (jak se říká) profláknutý. Nejedná se o mainstreamového výrobce, který okupuje reklamní časy na Nově, ale přesto může nabídnout ekvivalentní výrobek, jenž je srovnatelný nebo i lepší než výrobek zavedené značky, jejíž cena se odvíjí od nákladů na propagaci.


Svého času jsem si koupil tenisky Nike, protože byly zlevněné o padesát procent. Přesto jejich cena přesáhla tisíc korun. Nebyl jsem s nimi příliš spokojený a rozloučil jsem se s nimi s lehkým srdcem. Zaujaly mne však sportovní boty, které jsou cenově velmi přijatelné a navíc mají přidanou hodnotu v kvalitní stélce.


Obuv Novesta je pokračovatelem legendárních kecek, které se u nás vyráběly v šedesátých letech. Tenisky Novesta však používají kvalitní materiály a mají vyndavací stélku. To je velká výhoda, pokud jsme příznivci návratu ke kořenům. Abych to vysvětlil, je nutné se vrátit v lidském evolučním vývoji statisíce let nazpátek. Do doby, kdy lidé ještě chodili bosky, po trávě, hlíně, v lese nebo písku a kdy nic podobného obuvi neznali. Noha je navržena pro chůzi po zemi. Ne po asfaltu, ne po dlaždicích, ne v botách. To přineslo až posledních několik tisíc let. Evoluce našeho chodidla se naopak po celou dobu usilovně snažila dovést k dokonalosti systém, který může být funkční pouze v případě, že jej neobujeme do bot. Problém obuvi je totiž v tom, že sezamská kůstka, která vyčnívá pod palcovým kloubem z osy chodidla se při chůzi na měkkém podloží může zanořit do hlíny, trávy nebo písku. V botách to možné není, tam dochází k dysfunkci chodidla. Pokud ovšem nepoužijeme biomechanickou stélku Hanák. Ta má totiž pod palcovým kloubem prohlubeň, čímž nám simuluje chůzi po měkkém podloží. Tím se dostáváme k hlavní devíze tenisek Novesta. Pokud vyjmeme stélku kterou tenisky Novesta obsahují a nahradíme ji stélkou Hanák, promění se nám tyto sportovní boty ve zdravotní obuv.


Tenisky Novesta nejsou jediné sportovní boty, které mají vyndavací stélku, a které je možné proměnit ve zdravotní obuv. Jsou ale cenově přístupné a mají svůj styl. Zatím jsou určené hlavně pro mladé individuality a lidi nezatížené předsudky, ale své místo na trhu si nenápadně budují.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6776

Autor v Zář 12 2012. Soubor pod Bulvár, On-line, Tipy a rady. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17