|

S Omnipolem nemám nic společného

Miroslav Kalousek se evidentně angažuje více, než by bylo rozumné. Může na to mít vliv skutečnost, že Richad Háva, velmi dobrý přítel Miroslava Kalouska, je bývalý vlastník firmy Omnipol, která celou transakci měla nastarosti?

„Jsme přátelé, byli jsme přátelé a doufám, že ještě dlouho budeme. Pokud vím, když Omnipol zprostředkovával nákup letadel Casa, tak ta firma panu Hávovi dávno nepatřila.“

Prohlásil sebejistě Miroslav Kalousek nedávno v Hydeparku. Ostatně v podobném duchu odpovídal Richard Háva na otázku redaktora hospodářských novin, kdo vlastně ovládá Omnipol.

R.Háva: „Je to možná úsměvné, ale já současnou strukturu akcionářů ani moc dobře neznám. Tu zná Národní bezpečnostní úřad a znají to naše největší věřitelské banky. Ale dnešní stav úplně neznám, protože se o to ani nezajímám.“

Miroslav Kalousek Hydepark

Nicméně koho by nakonec překvapilo, že podle zápisu z valné hromady jsou největšími akcionáři Omnipolu (rovným dílem celkem 58 procent) synové podnikatele Richarda Hávy Martin a Petr. Háva na ně totiž převedl svůj podíl v roce 2007, kdy jeho přítel Kalousek nastoupil do čela ministerstva financí. Mezi minoritní akcionáře také patří šéf Omnipolu Michal Hon a člen dozorčí rady Jozef Piga + další čtyři fyzické osoby.

Ano, Omnipol Hávovi nepatří a nákup letounů CASA byl čistý a velmi výhodný.

—————————-

Pokud vás článek zaujal, můžete jej podpořit na vybrali.sme

Zdroje:

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/omnipol-se-pustil-do-energetiky
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-44166230-s-omnipolem-nemam-nic-moc-spolecneho-rika-kalouskuv-pritel-richard-hava
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/212452801240038/video/
http://zpravy.idnes.cz/letouny-casa-chtel-bartak-rika-danhel-dsb-/domaci.aspx?c=A120701_214039_domaci_skr
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/15.10.2012/

1 2 3 4

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7003

Autor v Říj 21 2012. Soubor pod Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny