|

Ruské letadlo zničila bomba Islámského státu

 Americké zpravodajské služby shromáždili předběžné důkazy o tom, že havárii ruského letadla na Sinajském poloostrově, při níž v sobotu zahynulo 224 lidí, způsobil výbuch bomby propašované na palubu místní odnoží organizace Islámský stát (IS).

Informovala o tom dnes agentura AP odvolávající se na nejmenovaného představitele „obeznámeného s danou záležitostí“.Ruské letadlo zničeno bombou

Podle citovaného představitele, který poskytl vyjádření pod podmínkou anonymity, Američany vedla k předběžnému úsudku o zničení letadla příslušníky Sinajské odnože IS i zachycena komunikace.

Ústřední zpravodajská služba (CIA) ani ostatní zpravodajské agentury však zatím nedospěly k formálnímu závěru.

Náměstek ředitele letiště v Šarm aš-Šajchu, odkud havarované ruské letadlo minulou sobotu startovalo, v této souvislosti zkritizoval postup britské vlády, která pozastavila lety mezi Británií a Sinajským poloostrovem pro obavy, že mohlo jít o bombový útok. Podle Hania Ramsaja je na takové kroky „brzy“ a mohly by poškodit egyptský turistický sektor, který je pro tuto zemi životně důležitý.

Trosky ruského letadla zničeného bombou

Militantní organizace Islámský stát, která má pod kontrolou části Iráku a Sýrie a jejíž odnož bojuje na Sinajském poloostrově proti egyptské armádě, dnes v audionahrávce zopakovala své sobotní prohlášení, že ruské letadlo sestřelila. Uvedla, že časem světu řekne, jak útok provedla.

 Experti říkají, že militanti na Sinaji nemají sofistikované zbraně potřebné k sestřelení letadla v letové výšce.

Egypt už v sobotu odmítl prohlášení Islámského státu jako snahu o propagandu, která má za cíl poškodit image Egypta v zahraničí.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=11323

Autor v Lis 5 2015. Soubor pod Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17