|

Ruská flotila bude nasazena v Sýrii

Místopředseda branného výboru ruské státní dumy Vladimir Komojedov v pondělí v Moskvě prohlásil, že ruská černomořská flotila by mohla být v Sýrii nasazena na blokádu pobřeží a přepravu munice.

Komojedov, který je bývalým velitelem černomořské flotily, uvedl, že není vyloučeno ani její nasazení na dělostřeleckou palbu.

Rusko minulou středu spustilo nálety na pozice povstalců bojujících proti vládě současného syrského prezidenta Bašára Asada, jehož je Rusko spojencem.

Podle admirála Komojedova k použití černomořské flotily ve velkém rozsahu v této operaci nedojde, ale připustil její nasazení na blokádu pobřeží Středozemního moře a na dělostřelecké útoky. Poznamenal však, že zatím by to nemělo význam, neboť „teroristé jsou zatím ve vnitrozemí“.

Dodal, že počet lodí nasazených do operací v Sýrii bude záviset na intenzitě bojů. Prozatím označil jejich počet za dostatečný a účinný. Vyslovil však předpoklad, že do operací proti extremistické organizaci Islámský stát (IS) se zapojí i další ruské lodě, které budou do oblasti dodávat materiálně-technické zabezpečení a munici.

Ruská válečná loď

Ruské ministerstvo obrany koncem září informovalo, že ve Středozemním moři se v dohledné době uskuteční cvičení ruské námořní flotily, do kterého se zapojí i raketový křižník Moskva.

Agentura Reuters tehdy upřesnila, že cvičení se uskuteční ve východním Středomoří, v blízkosti syrského přístavu Lázikíja, využívaného nyní Ruskem na dodávky vojenské pomoci pro syrskou vládu.

Jak informovala agentura TASS, ministerstvo upozornilo, že „intenzita bojové přípravy“ ruské armády tradičně stoupá v měsících září a říjen. Dodalo také, že plán vojenských cvičení byl schválen ještě koncem loňska.

V rámci námořních manévrů bude flotila plnit přibližně 40 úkolů včetně raketové a dělostřelecké palby na vodní a vzdušné cíle.

Nacvičovat se budou i úkoly související s obranou před loděmi, ponorkami a letadly, s pátracími a záchrannými operacemi.

Ministerstvo poznamenalo, že oblast, kde se cvičení bude konat, bude předem vyhlášena za uzavřenou zónu, a to na moři i ve vzduchu – v souladu s požadavky mezinárodního mořského práva.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7436

Autor v Říj 5 2015. Soubor pod Home, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17