|

Revoluce ve sdílení dat

Uchovávání dat je současnou alfou a omegou počítačové komunikace. Potřebujeme ke své práci nebo zábavě spoustu dat. Tato data potřebujeme navíc na různých místech a ideální také je, pokud jsou tato místa dostatečně prostorná. Služba pro cloudové ukládání dat Copy.com umožňuje sdílet nebo bezpečně uchovávat data tak, aby byla dostupná z nejrůznější počítačů.

Takové služby jsou rozhodně velmi populární. Umožňují totiž udržovat svá data na několika místech a vylučují tak, aby při nehodě nebo ztrátě hardwaru došlo ke ztrátě či znehodnocení. Mezi nejpopulárnější služby tohoto typu patří bezesporu Dropbox. Problémem je, že v základní verzi této služby dostanete pouhé 2GB volného prostoru.

To postačuje pro zálohování nevelkých souborů nebo jednoduchých dokumentů, nicméně pro rozsáhlejší projekty, jako jsou fotografie nebo videa, tento prostor využít nelze.

Vynikající alternativou je proto služba Copy.com. Tato služba nabízí hned v základu 20GB volného prostoru (pokud se zaregistruje přes nějaký odkaz z tohoto článku). To už je pořádná dávka volného prostoru. Zapomenout však nesmíme na to, že služba Copy umožňuje každému uživateli, aby posílal pozvánky ostatním a v případě, že tuto možnost využijí, navýší si tak za každého nového člena datové úložiště o 5GB. Dá se tedy v případě, že službu hodně propagujete, rozšířit své online uložiště na desítky a snad i stovky GB volného prostoru. Není jasné, jak dlouho bude služba takto štědrá. Konkurenční Dropbox nabízí v podobném principu pouhých 500MB volného prostoru.

Je tedy zřejmé, že Copy  se stává plnohodnotným úložištěm souborů zdarma. Napříště již není třeba využívat pro posílání souborů uschovna.cz  nebo edisk.cz. Soubory a dokumenty můžete pohodlně sdílet tajně, nebo veřejně.

Jak na to?

a) Zaregistrujte se. Dostanete hned při registraci 15 GB zdarma!

b) Pokud se přihlásíte přes tento odkaz, dostanete při registraci 20 GB zdarma!!

c) Pokud budete chtít dále rozšiřovat váš datový prostor v rámci cloud úložiště, ale nechcete za něj platit, nechte si vygenerovat osobní odkaz. Každému, koho přes něj přivedete, umožníte získat 5 GB k základu jako bonus a na oplátku vám za něj rovněž přibyde 5 GB. Jednoduché a férové. Takto můžete postupně nasbírat až 1 000 GB dat pro své osobní online úložiště!

Nezbývá tedy, než pozvat přátele a známé, aby i oni měli možnost profitovat na této nové a značně velkorysé službě. Nezapomeňte po registraci stáhnout příslušnou aplikaci a nainstalovat ji do svého počítače. Tím se vytvoří složka Copy a ta bude synchronizována se složkou ve vašem datovém úložišti Copy.

Kdo si pospíší, ten vyhraje

Nikdo netuší, jak dlouho tato nabídka bude v provozu, z logiky věci je jasné, že natrvalo určitě ne. Služba Copy.com se zrodila v březnu tohoto roku, nabídka na výjimečné bonusy volného prostoru tedy trvá zhruba půl roku. Bude pokračovat alespoň dalších 6 měsíců?

Vlastníci služby, společnost Barracuda Networks , není žádná “garážová” firma. Společnost se zabývá především zabezpečením a dodávkou hardware a software pro různá síťová zařízení.

Společnost Barracuda Networks, zabývající se zabezpečením internetové komunikace má svá obchodní zastoupení po celém světě a vypadá to, že data, která uložíme do cloudového úložiště Copy, budou opravdu v bezpečí.

Zdroje:

Jakudelat.eu

Instagram.cz

Wikipedie

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7228

Autor v Zář 12 2013. Soubor pod On-line. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17