|

David Rath a jeho tojecool.cz

Pokud někoho překvapil David Rath výběrem svého právníka, nebyla to jistě redakce Lupa.cz,  ani Daniel Dočekal. O nepřímém propojení těchto dvou činorodých mužů se spekulovalo již  okolo kauzy Tojecool.cz.

“Dne 21. března 2012 vyšel na Lupě článek z pera Daniela Dočekala „ToJeCool.cz za dva miliony ale vůbec není cool“. O měsíc později byla na Internet Info a Daniela Dočekala jako soukromou osobu podána žaloba na ochranu osobnosti Adamem Černým, jehož jméno se objevuje ve spojení s firmami, které se dostaly do blízkosti zakázky Středočeského kraje na web Tojecool.cz. Adam Černý v ní žádá stažení inkriminovaných článků na serverech Lupa.cz a Pooh.cz, zveřejnění omluvy a zaplacení částky jeden milion korun českých.”

V článku bylo poukazováno na podivný web za podivné peníze, na němž prý nějakým způsobem participovala právnická kancelář Heřmánek & Černý.

Netrvalo dlouho a na Lupa.cz a Daniela Dočekala byla podána žaloba na ochranu osobnosti.

Adam Černý se tu pomocí svého právního zástupce dožaduje mimo jiné milionového odškodnění, které je v této souvislosti zřejmě “odpovídající”. Ostatně zde je výňatek z žaloby:

“V tomto směru postupovali žalovaní úmyslně zcela obdobně ne-li totožně jako nechvalně
známé extrémistické organizace/subjekty, které na základě nepravd a polopravd vyzývají k
"rasové čistotě“, "vyhlazení určité skupiny obyvatel" resp. k nesnášenlivosti k určité skupině
obyvatel, přičemž nezřídka kdy končí takovéto výzvy násilnými činy.”

Vydolovat něco podobného z článku o předražené státní zakázce vyžaduje značnou míru fabulačního talentu. Dokonale to však ilustruje zastrašovací taktiky, které jsou proti těm, kdo na podivné finanční toky ve státní zprávě poukazují používány.

Stejný Adam Černý, který se objevil v kauze  tojecool.cz tedy nyní bude zastupovat Davida Ratha. Z toho by se možná dalo usuzovat, že k velkému poškození dobrého jména Adama Černého snad nakonec nedošlo, když si jej příjemný a dobře vychovaný David Rath vybral za svého obhájce.

“Dalším rozšiřováním nepravdivého Článku  přes výslovné upozornění žalobce žalovaní
zapříčinili důvodnou obavu žalobce o jeho život a zdraví. Taková uměle vyvolaná kampaň
žalobce značně poškozuje a vyvolává důvodné obavy z další újmy.”


Doufejme tedy, že díky článku To JeCool.cz za dva miliony ale vůbec není cool k žádnému ohrožení života ani zdraví Adama Černého nedojde a ten se tak bude moci naplno věnovat obhajobě Davida Ratha.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6686

Autor v Kvě 17 2012. Soubor pod Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny