|

Osm let za vraždu nenarozeného dítěte

Nechtěli jsme to, ale stalo se to!

35 manažerka Sarah Catt (Sherburn, North Yorkshire, Velká Británie), doposud žijící ve zdánlivě poklidném manželském svazku, se po mimo manželském vztahu trvajícím více než sedm let s kolegou z práce dozvěděla, že je těhotná. I v dnešní době rozumných, inteligentních a svéprávných bytostí jednadvacátého století se přes všechny pomůcky a nástroje takové věci dějí.

Sarah Catt  své těhotenství nepřivítala s otevřenou náručí. Chtěla potrat. Problémem se však ukázalo, že na kliniku se dostavila příliš pozdě. Podle ultrazvukového vyšetření se jednalo již o 29 týden těhotenství. Pět týdnů po posledním možném termínu. Už byla pouze jediná možnost. Porodit své vlastní dítě. Nebo ne?

Internetový potrat levně

Sarah Catt se však tak lehce nemínila vzdát. Usedla k internetu a začala hledat řešení pro svou situaci. Není nic, co by internet nevyřešil. Objednala z Bombaje drogy, které jsou schopny vyvolat samovolný potrat. Cenově to vyjde vlastně levněji, než by stál lékařský zákrok.
Jakmile zásilka dorazila, počkala až manžel odjede a substanci aplikovala. Pak mrtvé dítě zřejmě zakopala na neznámém místě.

Druhý den odjela na plánovanou dovolenou do Francie, bez jakýchkoliv výčitek.

Výčitky neměla vlastně ani při svém prvním těhotenství, v roce 1999. Tehdy však alespoň dítě porodila a ihned předala k adopci. O rok později následoval další potrat, tentokrát se souhlasem současného manžela, 41 letého elektro inženýra.

Velký bratr se dívá

Ačkoliv mohou být různé evidence, databáze a sběr dat obecně v každodenním životě frustrující, nebýt záznamů, tento čin by zřejmě nebyl odhalen.

[hana-code-insert name=’Sklik_400x280′ /]

Fakt, že Sarah Catt prodělala vyšetření v nemocnici, ji vtáhl do informační sítě naší společnosti. Jakmile bylo jasné, že dítě je staré 30 týdnů a potrat je možný pouze do 24 týdnů, systém se spustil a  vyšetřovatelé díky systematické práci odhalili celý smutný příběh.
Sarah Louise Catt byla odsouzena k osmi letům vězení. Soudce popsal její skutek jako chladné, vypočítavé rozhodnutí, sledující pouze její sobecké zájmy.

Ve Velké Británii je v průběhu prvních 24 týdnů potrat legální. Musí však být proveden v nemocnici nebo ve specializované licencované klinice. Navíc musí dva lékaři souhlasit, že potrat nebude mít horší vliv na fyzické nebo duševní zdraví ženy, než by mělo těhotenství.

Obecně se dá konstatovat, že inteligence a morálka mohou existovat naprosto odděleně. Těžko říci, zda Sarah Catt nazírala na své těhotenství jako soukromou věc, jak mívají ženy často v oblibě. Zákon mluví v těchto věcech jednoznačně.  Pohledy některých žen, které si těhotenstvím prošly, však chování Sarah Louise Catt neodsuzují bezpodmínečně. Vyjádřila se k tomu blogující feministka Glosswatch. Nesnaží se Sarah Catt obhajovat, všímá si však, že vyjádření soudce je do značné míry ovlivněno mužským nazíráním na poslání ženy a těhotenství obecně.

[adsenseyu5]

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6802

Autor v Zář 18 2012. Soubor pod Bulvár, Home, Lidé. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny