|

Oděsa – Ukrajinská loď potopena, 14mrtvých

Oděsa – U Černého moře se stala tragedie. Přetížená ukrajinská výletní loď se v bouři převrátila a potopila. Zatím je 14 obětí.

Nejméně 14 obětí na životech si dnes vyžádalo převrácení výletní lodi u pobřeží Černého moře v blízkosti ukrajinské Oděsy. Zachránit se podařilo 23 lidí, informovala agentura UNIAN s odvoláním na ukrajinské ministerstvo infrastruktury.
Na lodi se plavilo 36 lidí. Loď se ze zatím z nezjištěných příčin převrátila a potopila během návratu k soukromému přístavišti, odkud dopoledne vyplula na moře. Tragédii na své facebookové stránce potvrdil i gubernátor Oděská oblasti Michail Saakašvili, který současně oznámil, že přerušil pracovní návštěvu v Lvově a vrací se do Oděsy.

Podle náměstka ministra pro infrastrukturu Yuri Vaskova, měla loď podle námořního rejstříku přepravovat 12 cestujících a tři členy posádky. Na lodi se však přepravovalo celkem 33 cestujících a 3 členové posádky. To je také zřejmě kromě silné bouře, která zasáhla loď hlavní důvod tragédie.

Soukromé rekreační plavidlo Žluva vyrazilo včera na projížďku po Černém moři, poblíž města Belgorod-Dněstru. Na palubě se v tu chvíli nalézalo 36 lidí, což je více než jednou tolik než měla loď přepravovat.
Při návratu se loď převrátila. Byla spuštěna rozsáhlá záchranná operace, díky níž bylo zachráněno 23 lidí. Bylo také nalezeno 12 mrtvých těl. Počet obětí mezi tím stoupl na 14

Zdroje:

http://tvzvezda.ru/

https://news.yandex.ua

http://gordonua.com/

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=11266

Autor v Říj 18 2015. Soubor pod Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17