|

Očekává se dalších 1,4 milionu uprchlíků

OSN zveřejnilo množství uprchlíků, kteří se chystají do Evropy: Bude to pořádný nával!

Podle UNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky)  se očekává, že během tohoto a příštího roku do Evropy připluje přes Středozemní moře okolo 1,4 milionu uprchlíků.

Předchozí odhady hovořily nejvýše o 850 tisíc uprchlících za oba roky.

“Plány UNHCR počítají s až 700 tisíc lidmi hledajícími bezpečí a mezinárodní ochranu v Evropě v roce 2015,” uvádí se v dokumentu, do kterého nahlédla agentura Reuters.

“Je možné, že v roce 2016 by mohly být počty příjezdů ještě větší, ale v této chvíli je plánování založeno na podobných číslech jako pro rok 2015,” předpokládá UNHCR.

Mezi migranty v Německu se zvětšuje napětí: Dvě stě uprchlíků se zde ve čtvrtek popralo mězi sebou v Hamburgu. Zasahovat musela policie.
Policie ukončila potyčku mezi dvěma velkými skupinami migrantů v uprchlickém středisku v Hamburku.

V úterý úřad informoval, že letos Středozemní moře na cestě za lepším životem v Evropě překonalo již přes 515 tisíc migrantů. Více než 383 tisíc jich dorazilo do Řecká a dalších 129 tisíc do Itálie.

Zhruba 54 procent z nich jsou Syřané, asi 13 procent Afghánci. Přinejmenším 2980 uprchlíků při riskantní plavbě přišlo o život.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7399

Autor v Říj 1 2015. Soubor pod Home, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17