|

Obuv proti bolesti se vyrábí z Duflexu

Podle článku v internetovém časopise Týden.cz a reportáže televize Prima, si podiatři a ortopedi v létě stěžují, že se jejich ordinace plní pacienty, kteří si stěžují na bolesti plosek a existuje názor, že si ublížili nošením levných “žabek”. Podle informací webu si lidé většinou neuvědomují rozdíl mezi kvalitně vyrobenou botou a pouhou “gumovou plackou s jedním páskem”.
Ničí si tak nejen nohy, ale také záda a mohou si -komplikací se záněty nohou -zhoršit i cukrovku.

Americká národní zpráva o zdravotním stavu páteře a dolních končetin uvádí, že 78 procent dospělých Američanů má časté problémy s bolestmi nohou. Ředitel Institutu prevence zdraví nohou Bob Thompson má za to, že na vině jsou takzvané žabky.

Těžko říci, nakolik je možné takovou zprávu brát vážně. Faktem je, že to v čem chodíme, je velmi důležité. Neexistuje však jasný názor, která obuv je nejlepší. Našim chodidlům svědčí změna. Obuv by se proto měla především střídat. Pokud skutečně patříte do skupiny, milující lehké žabky, nejlepším řešením je obuv DUX, vyrobená ze speciálního viskozního materiálu Duflex. Je vhodná především na léto. Vyznačuje se měkkostí a zdravotní nezávadností pro naši pokožku, což se obecně o “plastovýchbotách” rozhodně říci nedá. Navíc díky balančnímu středu bota aktivuje plosku a tím ji posiluje. Proto je tato obuv vhodná i pro ploché nohy. Chůze v této obuvi DUX, která se vyrábí jako dřeváky, v létě tolik oblíbené žabky nebo pantofle je velmi příjemná, měkkost materiálu tlumí otřesy a je tak šetrná k naší páteři i ploskám.

Víme, že  člověk, miliony let před tím než vklouzl do bot, nechodil pouze po měkkém podloží. Proto je změna potřebná a za tím účelem je třeba měkkou a poddajnou obuv střídat s obuví pevnou, která by však měla mít takzvanou biomechanickou stélku Hanák. Jedná se o patentovaný systém zdravotní stélky, která má pod sezamskou kůstkou prohlubeň, která zajišťuje naší noze správné postavení zejména tím, že imituje chůzi bosky.

Stélka Hanák má velmi kladný vliv na problémy s plochonožím a je prakticky jediný možný způsob léčby vbočeného palce, takzvaného Halluxu.

Ostatně v reportáži televize Prima, kterou naleznete pod tímto článkem, si stélky Hanák v závěru můžete prohlédnout.

Řešení bolesti nohou a páteře: Rehabilitační a balanční obuv DUX a Hanák

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6757

Autor v Srp 23 2012. Soubor pod Home, Zajímavosti, Zdraví. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17