|

Nic nekončí, jedeme dál…

Dnešní vystoupení Petra Nečase a Miroslava Kalouska v parlamentu nebylo rozhodně překvapující. Jako staří političtí matadoři přišli s tezí, že samotné trestné činy jsou sice nepřípustné, avšak mnohem více škody pro naši zem nadělá způsob, jakým policie jednala.

Nelze v této souvislosti nevzpomenout způsob „řešení“, jaký byl zvolen při odhalení špionáže náčelníka generálního štábu 8. armádního sboru v Praze roku 1913.

Kalousci a Nečasové té doby v obavě ze skandálu přiměli nebohého plukovníka Redla, který pracoval pro carské Rusko, aby se v zájmu vlasti  sám zastřelil.

Ten tak v noci v hotelu učinil. Po počátečním tápání se nakonec na vše přišlo a skandál se obrátil proti těm, kteří se jej snažili zahladit.

Představa Petra Nečase a Miroslava Kalouska, že by nějaký ekvivalent „Redlova řešení“ mohl být pro naši zem přínosnější, je důkazem o odtrženosti politiků od ducha doby. Svět nesměřuje k stále dokonalejším potěmkinovským stavbám, trend je naprosto opačný.

Schopnost státních zástupců a policie zasáhnout s plnou razancí je přesně tím, co lze naopak ocenit. A co svět okolo nás může přesvědčit, že to s nápravou našeho korupčního prostředí myslíme vážně.

Zásluhy generálů, případně jejich současné postavení, nemůžou hrát žádnou roli při řešení tak závažných trestných činů.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7164

Autor v Čvn 14 2013. Soubor pod Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

1 Komentář pro “Nic nekončí, jedeme dál…”

  1. Zato Karel je očividně v klidu 🙂

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17