|

Nervy na Wall Street povolují

Jak jsme již informovali v tomto článku, v centru finančního světa na newyorské Wall Street probíhají demonstrace proti korupci a bankovní oligarchii v USA.

Česká média o demonstraci na Wall Street informují pouze sporadicky, jakoby se jednalo o naprosto nezajímavé téma.

Účastníci této okupační demonstrace protestují proti nadvládě finančního průmyslu na Wall Street.

Pepřový sprej jako argument

Zdá se že v USA začínají nenásilné protesty, které podporují lidé bez ohledu na rasu, společenský statut či politické názory. Cíl je stejný jako ve Španělsku. Ukončit nekončící chamtivost a nenasytnost nepatrné “přizpůsobivé” menšiny, která parazituje na devadesáti procentech zbytku společnosti.

Do jaké míry bude tato konkrétní  okupační demonstrace úspěšná není známé. Nelze však nevidět spojitost s demonstracemi, které se rozhořeli nejprve v Arabském světě, aby se následně přelili do “stabilizované” Evropy, když se začalo demonstrovat v Madridu, Barceloně, Římě, nebo Tel Avivu.

Stále více lidí si uvědomuje, že volby nemají v dnešní době s demokracii mnoho společného. Nezáleží prakticky na tom, jaká je naše volba. Všechny strany, které mají šanci na větší zisk hlasů, jsou si sobě rovné a je možné, že je  “vlastní” ti samí lidé.

Proto zbývá pro mnoho nespokojených lidí namáhavější řešení, než jednou za pár let hodit svůj hlas do pohřební urny frašky, zvané politické volby. Lidé začínají demonstrovat a represivní složky musí dobře odvažovat, jak velkou míru násilí proti těmto demonstrantům použít. Lehce by totiž mohl být založen, který se změní v obrovský požár.

Represivní složky jen stěží můžou reagovat osvědčenými způsoby. Doba se změnila. Situace, kdy demonstranti byli bezmocní a osamocení je pryč.

Hned od prvních dnů protestů bylo možné sledovat on-line přenos na Internetu. Aby nemohla choulostivé snímky policie zabavovat, demonstranti využívají služby Qik.com. Informace díky internetu již nelze blokovat. Je možné uzavřít mainstreamová média, která vrstva mocných využívá, ale není (prozatím) možné odpojit internet. Je pochopitelné, že se kdesi na tajných místech kouří z mozků, jak dostat ten “zlobivý” internet pod kontrolu a jistě se brzo dočkáme nějakého řešení. Prozatím je však internet svobodný a nebezpečí demonstrací pro mocenské elity trvá.

První jiskřička, která by mohla způsobit požár se objevila poté, co policista Antony Bologna vstříkl bezdůvodně pepřový sprej do očí jedné z demonstrujících dívek.

Demonstrace Wall Street

Video se zákrokem bylo zveřejněno, načež Newyorská policie jej okamžitě označila za upravené. Represivní manažeři si zřejmě stále ještě neuvědomují, že videozáznam se dnes dá pořizovat doslova z každého telefonu a že demonstrace je místem, kde tuto okolnost mnozí využívají.

Demonstrující tedy zveřejnili několik nahrávek, které dokumentují celý incident a požadují rezignaci šéfa newyorské policie.

Demonstrující na Wall Street dále vydali prohlášení, ve kterém tvrdí, že téměř stovka policistů odmítla účast na zásahu proti demonstrujícím.

 

Officer Bologna | OccupyWallSt.org http://url.memy.cz/poiHZM

Když dva dělají totéž | Media memy http://url.memy.cz/qq1yre

Pirátské Noviny – Okupace Wall Street http://url.memy.cz/ojlzaG

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6406

Autor v Zář 27 2011. Soubor pod Bulvár, Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny