|

Nebezpečný mýtus Chemoterapie?

Jedem ke zdraví?

Jak je to vlastně s chemoterapií? Jedná se o lék, nebo o jed, který si dobrovolně necháváme vpravovat do svého organismu v očekávání zázraku?

Podle článku, který nedávno vyšel na Preventdisease, odhalila vědecká studie, že chemoterapie nejen devastuje zdravé buňky, ale navíc v nich uvolňuje protein, který poskytuje výživu pro růst rakovinného nádoru. Dokonce prý tyto proteiny pomáhají rakovinným buňkám, aby byly proti léčbě klasickými postupy rezistentní.

Ilustrace: Jenny Mealing

Vždy, když se články uvádějí „Podle vědců…“, případně „Tým vědců zjistil…“, je třeba být ostražitý. Vědci jsou jenom lidé a jako lidé mají nejrůznější motivace, přání a názory.
Nicméně hlasy o problémech při léčbě rakoviny Lege artis se ozývají již delší dobu. Připomeňme jen výzkumy Dr. Hardina B. Jonese, profesora lékařské fyziky a fyziologie v Berkeley, který prováděl studii trvající 25 let. V této studii zkoumal délku přežití pacientů léčených ortodoxní léčbou, jako je operace, ozařování nebo chemoterapie, oproti pacientům, kteří se léčit nenechali. Těžko říci, zda výsledek můžeme označit za potěšitelný, nebo naopak zdrcující. Dr. Jones totiž došel k závěru, že neléčení pacienti neumírají dříve než pacienti léčení, dokonce žijí v mnoha případech déle. Svou zprávu publikoval profesor poprvé  v roce 1969. Nejde tedy o žádnou horkou novinku.

Zdá se však, že touha po přežití ze strany pacientů nebo hřivna výrobcům na druhé straně je neuhasitelná. Naproti tomu odpor Ministerstva zdravotnictví ČR proti novým léčebným postupům nezdolný. A tak je chemoterapie stále tím jediným přípustným způsobem léčby, kterou mohou lékaři praktikovat, aniž by se vystavili odebrání lékařského diplomu.

Vzpomeňme však v této souvislosti na MUDr. Fortýna, který přišel s devitalizací nádorů. Zjednodušeně řečeno, jde o podvázání nádoru neboli přerušení primárního zdroje výživy rakovinného útvaru. Tato levná a jednoduchá léčba byla však Ministerstvem zdravotnictví striktně zakázána. V současné době se tedy nejedná o léčbu Lege Artis, tudíž ji lékař ani nemůže provádět. Konspirátoři by jistě kontrovali, že se jedná o spiknutí farmaceutických lobby.

 

1 2 3

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6900

Autor v Bře 17 2013. Soubor pod Home, Zdraví. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17