|

MusicJet–předčasný porod?

Téměř ve stejné době kdy v Česku spustil prodej hudby iTunes, objevil se na domácím hřišti další hráč, který vystřídal zesnulé ilegálně.cz.

 

Už před spuštěním služby, kdy byl na doméně pouze podivný grafický výtvor, bylo jasné, že něco je špatně.

MusicJet se rodil za velkých porodních bolestí celé dva roky. Za jeho nelehkou cestou k životu stojí zakladatel firmy ATS Michal Horák a několik velkých vydavatelů hudby. Podrobnější seznámení se službou která nabízí zapůjčení hudby za 75 respektive za 149 Kč naleznete například zde: Lupa

Jakub Čížek na svém Google + podotýká:

Bylo by fajn, kdyby si vzal MusicJet na paškál nějaký UX designér a udělal přednášku na téma: Jak se to nemá dělat. Začalo to hrozným logem a porno jazykem, skončilo to tímto škaredým výběrem — skutečně je takový problém ty tlačítka a ceny pro přehlednost zarovnat do jedné linky? Nebo to je logika Tančícího domu převedená na web?
Nakonec to chce nějaké potvrzení SMS. Proč? Chce po mě komerční Last.fm potvrzení SMS? Ne, Chtějí to ostatní? Ne… Proč to chce MusicJet? Neinstaluji. Adieu 🙂

Komentář čtenáře Lupa.cz

 

 

Mohlo by se zdát že jde o pouhé podružnosti. Pro MusicJet jsou cílovkou především mladí lidé, u kterých “hodný taťka”  vysoké nároky neočekává. Jakoby se tvůrci webu inspirovali na nějakém Cool blogísku.

…Instaloval jsem to včera 2,5 hodiny. Nejdřív neuvěřitelných 1,5h stahování NET 4.0 (do WXP), potom šíleně pomalá instalace, a nakonec se otevřel Notepad.exe a zobrazil log s nějakým errorem. Nic horšího jsem ještě na Windows neviděl.

Petr.

No stáhl jsem instalaci, ale když mi to napsalo, že to chce 1689 MB tak šla okamžitě z kompu. Rychlokvaška zprasená

Jan Nachtigal

Je však určitě podivné, předem si omezovat okruh potencionálních zákazníků.  Pravda, nabídka titulů zřejmě bude pouze střední proud, ale i tak. Vypadá to, jakoby za celou akcí stáli lidé, kteří se s prostředky moderní komunikace a programování teprve seznamují.

Patrik Zandl také podotýká:

Ochranný svaz autorský, který se podobně jako česká IFPI vyznamenal hlavně pronásledováním drobných uživatelů a vymáháním peněz za brnkání na kytaru při táboráků, bude mít jako partner celého projektu pravděpodobně přístup k řadě dat.

Obliba OSA u tuzemských konzumentů hudebních produktů je nechvalně známa.

Lukáš Václavík ve svém článku pak hovoří naprosto bez obalu:

…Zatím se jedná těžce nevyužitý potenciál. Těch chyb a mínusů je opravdová spousta. Ne tolik, aby to bránilo používání zdarma, a to je hlavní. Ale pánové a dámy z MusicJet, za tohle prosím platit nechtějte…

A připojuje své hodnocení:

+ poměrně velký katalog (1 500 000 skladeb)
+ dá se příjemně poslouchat zdarma (jen na PC), pokud vám nevadí občasné reklamy
+ konečně alespoň nějaké řešení pirátství
− nelze poslouchat online
− aplikace pro desktop vypadá ošklivě a chová se nestandardně
− nelze přejít z bezplatného účtu na prémiový
− zatím se platí pouze pomocí SMS
− opravdu ošklivé logo a oplzlá reklama na webu musicjet.cz
− gramatické chyby a typografické zrůdnosti na webu, v podmínkách i aplikaci
− omezené množství podporovaných platforem

MusicJet: zatím mezi promarněnou šancí a megafailem | Cnews.cz http://url.memy.cz/pXr5Ue

MusicJet a iTunes versus Uložto – Lupa.cz http://url.memy.cz/nietvP

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6439

Autor v Říj 4 2011. Soubor pod Tipy a rady. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny