|

Marihuana jako zabiják rakoviny?

Díky dostupným výsledkům studie z roku 2006, která prokazuje, že konopí skutečně snižuje počet nádorových buněk, se nyní mohou uživatelé lékařské marihuany cítit ještě lépe. Vztah mezi marihuanou a rakovinou byl vždy diskutován, ale s použitím speciálně vytvořeného oleje vyrobeného z pupenů rostliny Cannabis Sativa vědci potvrdili, že rostlinná primární psychoaktivní chemická látka tetrahydrocannabinol (THC) ničí jakékoliv maligní rakovinná buněčná bujení u několika pacientů.

Podrobnosti o marihuaně a prevenci rakoviny nejsou přesně známy, ale další a rozsáhlejší testování odhalí přesně to, co může být příčinou léčivých účinků tohoto zázračného léku.

Marihuana

V roce 2006 tým lékařských výzkumníků provedl studii na Virginské univerzitě (Virginia Commonwealth University), konkrétně na Oddělení farmakologie a toxikologie (Pharmacology and Toxicology department), na pacientech s leukémií. Výzkumníci v podstatě uvedli, že když po delší dobu každý den užívali konopný olej, tak zvrátili růst rakoviny a to bez vedlejších účinků. Obvykle když vejde pacient s leukémií do nemocnice, pro hospitalizaci a léčbu, tak je mu předepsána rozsáhlá léčba chemoterapií, obvykle spojená s radiační léčbou.

Místo aby lékaři zvážili možnost léčby pomocí marihuany, tak předepíšou neefektivní a také nebezpečnou chemoterapii. Na druhé straně konopí, jak se prokázalo ve studii, nemá žádné vedlejší účinky. Je obzvláště bezpečné a účinné, pokud je podáváno v čistém prostředí ve formě oleje.

Byly provedeny i jiné studie za poslední desetiletí. Manuel Guzman ze Španělska zjistil, že kanabinoidy podstatně brzdí růst nádorů u různých laboratorních zvířat. Ve studii také zjistil, že ani jedno z těchto testovaných zvířat nepřežilo nějaký druh nežádoucích účinků pozorovaných u chemoterapie. Je stále jasnější, že se můžete obejít bez utrpení, které je spojené s tradiční léčbou rakoviny, a využít silné a účinné léčivé účinky THC.

Částečný překlad článku Marijuana and Cancer Relationship – Marijuana Found to Destroy Cancer Cells
http://naturalsociety.com/marijuana-and-cancer-relationship-destroy-cancer-cells/

Zdroj překladu: http://www.freepub.comehere.cz

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6725

Autor v Čvn 6 2012. Soubor pod On-line, Zajímavosti. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny