|

Máme se nového prezidenta obávat?

K tomu aby mohl zralý a sebevědomý člověk kandidovat na prezidenta, potřebuje v České republice 50 tisíc podpisů obyčejných smrtelníků, případně 20 poslanců, či 10 senátorů.

Pokud nejsme s poslanci nebo senátory jedna ruka, nejlepší volba bude koupit nějaké ty hlasy. Možnosti jsou různé. Je možné zaplatit agenturu, která se o sbírání podpisů postará. Agentur je několik a Petr Holec z Reflexu byl dokonce svědkem, jak tyto agentury mezi sebou podpisy směňují. Nejde ani tak o to, jestli ti lidé na arších podepsali nějakou petici, jde jen o to, aby skutečně existovali.

Jednotlivé archy s podpisy dokonce ani nesmí být zveřejněny, budou pouze předány ministerstvu vnitra, které si zřejmě najme společnost Hewlett-Packard (za 11 milionů), aby byla ověřena existence podepsaných lidí. Neověřuje se zda člověk podepsal, ale zda vůbec existuje.

By-LawCreative Commons License Hugh Lee via Compfight

Není žádným tajemstvím, že s databázemi občanů se obchoduje stejně hbitě jako s uživateli Facebooku. Je mnoho míst, kam sdělujeme svoje identifikační údaje, ať už se jedná o úřady, nebo nemocnice, tam všude se obrazně svlékáme do naha a firmy, které se obchodováním s těmito citlivými daty zabývají, dokáží úředníka, nebo zaměstnance, který si chce k platu přilepšit, náležitě ocenit. Ostatně co oko nevidí, srdce nebolí.

Je samozřejmě dobré používat při nákupu zdravý rozum, neboť lovíme v kalných vodách a bylo by možné, že bychom mohli narazit jako se sto stalo marketerům TOP 09

Jakmile je tedy databáze k dispozici, stačí jen přesunout data na petiční archy.

“Skutečnost, zda je někdo vědomě petentem, nebude prověřována. Občané se následně mohou domáhat ochrany ve věci volby prezidenta u Nejvyššího správního soudu,”  řekl pro Aktualne.cz Vladimír Řepka z ministerstva vnitra.

Problémem při formulování nějaké stížnosti, však bude skutečnost, že k petičním archům veřejnost přístup před volbou, ani po volbě prezidenta mít nebude.

[adsenseyu1]

1 2

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7048

Autor v Říj 26 2012. Soubor pod Bulvár, Home. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17