|

Magie moci ODS

Míra pohrdání voliči města Prahy byla opět naplněna. Kmotrovská základna ODS se rozhodla sestřelit svého primátora, který se "tak trochu" vymkl kontrole.
Bohuslav Svoboda totiž nevyslyšel naznačená přání, aby byl pouhou figurkou na niti těch v zákulisí. Svého primátorského žezla se chytil velmi pevně, což se "starým kozákům" pod taktovkou Borise Šťastného vůbec nelíbilo.

Zpočátku byl Bohuslav Svoboda pouze zastrašován. Výhružkám ve formě SMS, hrozících násilím jemu nebo jeho rodině dostával dlouhodobě. Do jeho sekretariátu dokonce dorazila výbušnina bez roznětky a fotografie, které naznačovaly, že je primátorova žena a dítě pod profesionálním celodenním dohledem.

Bohuslav Svoboda se však nestáhl a nepodvolil. Jediná další možnost pro pražské kmotry bylo utahnout smyčku okolo jeho primátorského postu. Politici se mezi sebou určitě dohodnou. Nezáleží na tom, z jaké jsou strany. Problém nastává tehdy, když se mezi ně připlete čestný, nebo alespoň slušný člověk.

Stalo se to stovkám naivních voličů TOP 09, kteří vstoupili do strany s nadějí na změnu, aby byli obratem vyvrhnuti jako nepoužitelní. Pro politickou práci platí staré známé heslo: "Chceš – li s vlky býti, musíš s nimi výti.

Bohuslav Svoboda to tedy zkusil. Vstoupil do marastu politického kupčení a snažil se udržet si svou vizi. Chtěl udělat něco dobrého pro své město, pro obyvatele v něm.

Konečná kapka která spustila akci pražských kmotrů, byl zřejmě obří tendr na likvidaci odpadů, zvaný Opencard 2.0. za 16 miliard korun.

Odborníci totiž celkem nezakrytě říkají, že tento tendr by mohl být o pět až šest miliard levnější.

Jedná se o obyčejný tunel a všichni zainteresovaní to vědí.

Stručný příběh tendru
Sdružení Čistá Praha se do soutěže na likvidaci komunálního odpadu v Praze přihlásilo s nabídkou v hodnotě víc než 16 miliard korun (tedy o tři miliardy dražší, než byla původní představa). Jeho součástí je vedle Pražských služeb a AVE CZ firma Pražská odpadová, která byla založena před pár týdny. Není však známo, kdo za ní ve skutečnosti stojí, ani její pravý účel. Už i někteří politici z pražského magistrátu hovoří o předražení zakázky. Pokud radní toto konsorcium schválí jako vítěze na likvidaci komunálního odpadu v hlavním městě, měli by si rychle uvědomit, že trpělivost veřejnosti není bezedná!

Podle České pozice za celou akcí stojí Tomáš Hrdlička, komunální politik z Prahy 10

Ačkoliv Společnosti Pražské služby, AVE a Pražská odpadová odmítají jakékoliv netransparentní jednání, je jisté, že primátor Svoboda kontrakt podepsat nechtěl.

Lze jen spekulovat, zda bude nový primátor (který by měl být dle přání černokněžníků okolo Borise Šťastného z TOP 09), smířlivější. Ve hře jsou velké peníze a zdá se, že Boris Šťastný, nebo ten v jehož režiji svou magii provádí, se rozhodl hrát vabank.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6489

Autor v Lis 22 2011. Soubor pod Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny