|

Maďaři Chorvatsku vrátili vlak plný odpadků

Chorvatský ministr uvedl, že maďarská strana vrátila vlak ve velmi špatném stavu a plný odpadků.

BUDAPEŠŤ. Chorvatská železniční společnost HZ si u maďarských železnic MÁV vyúčtuje náklady ve výši 30 tisíc eur, které vznikly zadržováním vlakové soupravy. Podle agentury MTI to prohlásil v pátek v Záhřebu ministr pro námořní záležitosti, dopravu a infrastrukturu Hajdu Dončič.

Vlak s 1059 migranty ketý doprovázela jednotka 36 chorvatských policistů vypravila chorvatská strana bez konzultace, povolení a bez registračního čísla do Maďarska 18. září.

Maďarsko soupravu na stanici Magyarbóly zadrželo a podalo trestní oznámení na Chorvatsko.

Chorvatský ministr uvedl, že maďarská strana vrátila vlak ve velmi špatném stavu a plný odpadků. “Účet na 30 tisíc eur obsahuje náklady na úklid vozů, ale i náhradu za to, že fekálie, zápach a odpadky způsobily při několikatýdenním odstavení v Maďarsku vážné škody,” zdůraznil Hajdu Dončič.

Chorvatský vlak do Maďarska

Ilustrační foto

Chorvatská strana původně tvrdila, že přepravu migrantů v doprovodu příslušníků chorvatské policie mimořádným vlakem na maďarskou stanici Magyarbóly projednala s Maďarskem.

Maďarská strana však označila převoz migrantů za bezprecedentní narušení hranic. Chorvatského strojvedoucího zadržela maďarská policie, která také zabavila vlak a odzbrojila chorvatské policisty.

Maďarský premiér Viktor Orbán jednal o mimořádném vlaku na schůzce 7. října s chorvatskou prezidentkou Kolinda Grabarovou-Kitarovičovou.

Na základě její žádosti maďarská vláda rozhodla, že soupravu po bezpečnostní prohlídce vrátí. Vlak vypravili před polednem 8. října do chorvatské stanice Beli Manastir.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7475

Autor v Říj 10 2015. Soubor pod Home, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17