|

Liberální ekologická strana a uloupený font?

 

Další liberálové na obzoru

Na Facebooku se objevila “Page” nové politické strany s názvem Liberálně ekologická strana. Dle informací z médii jsou zakládajícími členy bývalý předseda SZ Martin Bursík, bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko, ale také předseda občanského sdružení Matěj Hollan, nebo režisérka Olga Sommerová.

Podle vyjádření přípravného výboru se chce strana zaměřit na přitvrzení regulace hazardu, řešení ekologických a energetických otázek, ale nevyhne se ani ekonomice, kultuře, životnímu stylu a samozřejmě protikorupčnímu boji, jak uvedl v tiskovém prohlášení Matěj Hollan.

Nejznámější tvář nové strany, Martin Bursík odešel minulý týden ze strany zelených, což vedení strany nyní, těsně před volbami nese značně nelibě.

Vznik nové strany je zjevně do značné míry živelným procesem, s čímž souvisí i využití fontu s licencí pro nekomerční použití do loga nové strany, na což upozornil v komentářích na Facebooku Petr Staníček.

Prozatimní logo LES

Font který byl na logo použit

Je však také možné, že se strana dohodla s tvůrcem a font zakoupila. Nástup tedy není tak propracovaný, jak tomu bylo u vzniku TOP 09, kdy bylo jasně stanoveno co a jak má vypadat, případně nevypadat.

Top 09 si Image pohlídala

Kdo podepsal první?

Jak uvedla iDnes, jako první se na registračních arších objevila například  jména zakladatele sázkové kanceláře Fortuna Michala Horáčka, esoterického písničkáře Pepa Nose, nebo ekonoma Jana Švejnara, který se v roce 2008 neúspěšně utkal s Václavem Klausem o post prezidenta České republiky, nebo spisovatel Ivan Klíma-

Těžko usuzovat, jestli se jedná o ideově spřízněné osoby, nicméně například Pepa Nos zřejmě patřil ke kritikům “Akce Nagyová”, když na svém profilu napsal:

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7182

Autor v Srp 28 2013. Soubor pod Bulvár, Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

1 Komentář pro “Liberální ekologická strana a uloupený font?”

  1. Jakub Kašpar

    Podle všeho je ta page fake, tedy i to logo je fake…

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17