|

Levitující Číňané jsou zpět

Je to již téměř celý rok, kdy se v novinách pod kuratelou čínské vlády objevili levitující soudruzi, jak osobně kontrolují kvalitu nové silnice. Nešlo však o jejich nadpřirozené schopnosti. Jednalo se pouze o nesprávně zvládnutou práci s Photoshopem.

Tři inspektoři, kteří na jihozápadě Číny obhlíželi dokončenou dálnici a vznášeli se nad asfaltem, se tak stali terčem posměchu.

Nyní tu máme další Photoshopovou akci. Snímek měl zřejmě přiblížit vládní činitele, jak pilně pracují na terénních úpravách projektu na pláži Nanhu parku. Podle zpravodaje Malcolma Moora  se článek s levitujícími úředníky objevil na internetových stránkách Zhejiang Hangzhou, v oblasti Yuhang.

Zdá se, že v Číně jsou virtuální realitě otevření. Takový přístup by mohl být i ekonomický.  Dá se totiž předpokládat, že pokud by se většina dokumentace pro tisk vyráběla s pomocí Photoshopu, ušetřilo by se za pohonné hmoty a drahocenný čas exponovaných politických představitelů.

Tato fotografie se objevila na oficiálních vládních stránkách

 

Odtud si grafik vypůjčil postavy pro svou reportáž.

Redaktoři kteří fotografii na web umístili, se již omluvili a kritiku “internetových mas” přijali

Zdroje: Lidovky.cz, Telegraph.co.uk

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6704

Autor v Kvě 24 2012. Soubor pod Bulvár, Home, Zajímavosti. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny