|

Letadlo s 10 lidmi na palubě se beze stop ztratilo

Mluvčí indonéského ministerstva dopravy Julius Barata uvedl, že stroj DHC-6 Twin Otter ztratil kontakt s dispečinkem během letu nad provincií Jižní Sulawesi. Mluvčí dodal, že letadlo ztratilo rádiový kontakt přibližně 30 minut před očekávaným přistáním ve městě Makassar.

Ve stroji se nacházeli tři členové posádky a sedm pasažérů, včetně tří dětí.

Letadlo startovalo v malém městě Masamba v téže provincii. Úřady vyslaly záchranný tým, aby pátral po letadle, jehož majitelem je soukromá letecká společnost PT Aviastar Mandiri.

Letadlo, které je pohřešováno, je typ DHC6-300. Indonéské letecké orgány v tuto chvíli odmítají poskytnout jakékoliv informace o tom, co se mohlo s letadlem stát.

Letecká linka PT Aviastar Mandiri byla založena v roce 2000. Nejprve zajišťovala lety s pomocí vrtulníku, které si pronajímala. Dnes zajišťuje lety se čtyřmi letadly DHC-6-300 a třemi letadly BAe146-200.

bae-146-200

Letadlo BAe146-200 PT Aviastar Mandiri

dhc-6-300

Letadlo DGC6-300 PT Aviastar Mandiri

Indonésii, rozsáhlé souostroví s téměř 250 miliony obyvatel, postihlo v posledních letech několik dopravních katastrof – havárie letadel a vlaků či potopení trajektů. V půlce srpna zmizelo v indonéské provincii Papua letadlo vnitrostátní linky, na jehož palubě bylo 54 lidí. Letadlo letělo z letiště Sentani u metropole Jayapura do Oksibilu. Spojení se přerušilo zhruba půl hodiny po startu letadla. Letoun viděli padat vesničané, kteří nakonec dovedli záchranáře k troskám letounu.

Indonésie patří k nejrychleji se rozvíjejícím trhům leteckých linek v Asii, ale zápasí s nedostatkem kvalifikovaných pilotů, techniků, leteckých dispečerů a moderních technologií na letištích.

Od roku 2007 byly na „černé listině“ čtyři letecké společnosti z Indonésie. Jednalo se o společnosti Garuda, Mandala, Airfast a Premiair. Tyto společnosti nesměly létat do zemí Evropské unie. Až v roce 2009 byl zákaz zrušen, s ohledem na zlepšení činnosti indonéského úřadu pro civilní letectví v oblasti bezpečnosti.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7417

Autor v Říj 2 2015. Soubor pod On-line, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17