|

Landa chce koučovat onkologické pacienty

V rámci pacientského semináře při 5. pražském onkologickém multidisciplinárním kolokviu, nazývaném zkráceně Prague Onco, vystoupil s nabídkou psychologické podpory také zpěvák Daniel Landa, který kromě svých uměleckých aktivit provádí úspěšně mentální koučink pro handicapované sportovce, kteří jej přišli podpořit i tam.

„Když mne na jaře pan Landa navštívil s nabídkou udělat něco pro mé nemocné se zhoubnými nádory, obávala jsem se, zda se nejedná jen o jeho mediální reklamu, která by mohla křehkou psychiku pacientů poškodit. Když mě ale ubezpečil, že má zájem bez jakékoliv publicity a zcela nezištně využít svoje zkušenosti v rámci podpory onkologických nemocných, pozvala jsem ho na naši konferenci, kde přesvědčil, myslím, nejen mě, že to myslí skutečně vážně. „uvedla vědecká sekretářka konference a odborná garantka kolokvia docentka Petra Tesařová z onkologické kliniky 1. LF UK a VFN.

Jeho účast na vzdělávací akci pro onkologické pacienty, kde vystoupil vedle psychologa, kaplana, arteterapeutky, učitele katedry etiky i zástupců pacientských organizací se zpočátku setkala i s negativní odezvou a ostražitostí. „ Jsem moc ráda, že pan Landa svým přístupem k nemocným rozptýlil všechny pochybnosti. Nezištně podaná pomocná ruka onkologickým pacientům se přeci neodmítá!“ uzavřela paní magistra Soňa Šatová, která seminář pro pacienty zorganizovala.

Koncem listopadu 2012 oznámil Daniel Landa ukončení své hudební kariéry. Přestal používat své jméno a začal si říkat kouzelník Žito 44. Velmi kontroverzní se jevil jeho projev na předávání hudebních cen Český slavík 2012. Podle některých reakcí zde nepokrytě vyhrožoval veřejnosti, podle dalších to byl projev člověka, který prožívá silnou krizi identity.
Jako kouzelník Žito si stanovil sedm „kejklí“, cílů, kterých chce dosáhnout:

  1. plavat freedive s tygřími žraloky: Splněno
  2. v mistrovství světa v rallye se umístit do 4. místa
  3. podplavat egyptskou Blue Hole
  4. vyhrát zápas v thaiboxu proti profesionálnímu boxerovi
  5. dostat Sigmu Olomouc do finále Ligy mistrů
  6. uspořádat koncert pro 100 tisíc lidí
  7. položit základní kámen chrámu Zlatého draka

V prosinci 2012 přinesla média zprávu, že Landa napadl skupinu lidí, kteří se vraceli v půl druhé v noci z oslavy narozenin v hospodě poblíž jeho domu. Podle Landy šlo o „preventivní obranu“, neboť ho skupina měla vulgárně urážet.

Bez zajímavosti není ani fakt, že příznivcem Daniela Landy je i nový ministr kultury Daniel Herman, který je i patronem některých jeho kejklů viz video

Daniel Herman a Daniel Landa jako kejklíři

 

 

Odkazy:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Daniel_Landa

http://www.protext.cz/zprava.php?id=20021

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7246

Autor v Led 29 2014. Soubor pod Home, Lidé. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny