|

Koho vlastně “tentokrát” volit?

Podle čeho se vlastně rozhodujeme, jakou stranu budeme volit? Jde skutečně o myšlenky a názory, které strana prezentuje, nebo jen automaticky zohledňujeme své názory a předsudky  na pravicové nebo levicové strany a politiky?

Koho vlastně volit není tak těžká otázka, jak by se mohlo leckomu zdát. Lze se s ní vypořádat s pomocí matematiky.  Během několika vteřin si můžete vypracovat  předvolební test, který vám pomocí otázek napoví, kdo ve sněmovně hlasoval ve shodě s vaším přesvědčením nebo se mu alespoň nejvíce přiblížil.

Stačí odpovědět na několik otázek a objeví se vám žebříček politiků, kteří s vámi nejvíce souzní. Budete mít největší shodu s komunisty, socialisty, nebo pravicovými politiky? Můžete se to dozvědět již za několik okamžiků.

Volební kalkulačka (anglicky voting advice application) je velmi jednoduchý internetový test, který se snaží o porovnání vašich politických postojů s postoji politických stran, respektive jejich zástupci v parlamentu.

Českou a slovenskou Volební kalkulačku vyvíjí a provozuje občanské sdružení KohoVolit.eu již od roku 2006. Celkem sdružení vytvořilo již 20 volebních kalkulaček pro nejrůznější druhy voleb.

KohoVolit.eu vytváří dva různé druhy volebních kalkulaček:  Inventura hlasování poslanců srovnává vaše odpovědi se skutečným hlasováním v zákonodárném sboru za uplynulé funkční období. Druhá kalkulačka pak  porovnává  vaše odpovědi s odpověďmi, které projektu poskytly samotné politické strany, případně samotní kandidáti ve volbách.

http://jonyx.info/15qeAnP

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7215

Autor v Zář 9 2013. Soubor pod On-line, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17