|

Kladivo na Romy

Jak se zdá, Parlamentní listy, bulvárněpolitický  online deník, vstoupil do temných vod útočné mystifikace.

Parlamentní listy zřejmě publikovaly vymyšlenou historku o Romech, kteří chtěli založit politickou stranu, avšak pokladník i s penězi utekl. Článek zatím naleznete zde.

Zpráva jistě nesmírně zábavná, o kterou se každý rád podělí v hospodě u piva. Problémem je, že se zřejmě jedná o obyčejnou kachnu, která má pouze zesměšnit romskou komunitu.
Zjistila to redakce listu Romea.cz, která se fakta z článku pokoušela ověřit.

Ve fiktivní reportáži redaktor Václav Prokůpek tvrdil, že v Ústí nad Labem vzniká Evropská romská strana (ERS), která byla okradena svým pokladníkem z Prahy. Místo, kde se měl konat ustavující sněm, ani osoby, které se ho měly zúčastnit, však v Ústí prý nelze dohledat. Podle romea.cz věc začala vyšetřovat i místní policie. Přestože použila všechny dostupné možnosti, které vyšetřovatelé mají, ani jí se nepodařilo nic zjistit.
„Do současné doby se nám nepodařilo ověřit jedinou informaci z článku Parlamentních listů o Evropské romské straně a jejím okradení,“ řekl serveru Romea.cz nadporučík Jaroslav Dlask, vedoucí republikové policie v Trmicích (kam spadají Předlice).
Trochu jasnější pak celá “kauza” začne být, pokud se podíváme, co vše má za sebou  Václav Prokůpek, autor neověřitelné historky o Romech, „kteří nejsou schopni založit ani svou vlastní stranu“.
Bývalý lídr Dělnické strany, Václav Prokůpek, po sobě zachovává poměrně čitelnou internetovou stopu. Zde v souvislosti se zmlácením sedmdesátiletého staříka, zde  o něm pro změnu Pavel Pečínka v Britských listech píše:
“Na Plzeňsku se měl podle webu obohacovat jako falešný advokát, vystupoval i jako exmanžel Lucie Talmanové. Před lety založil hnutí na podporu Vratislava Kutala obviněného z vraždy v kauze lehkých topných olejů. Prokůpek vystupuje jménem různých institucí, rád vyhrožuje soudy i fyzickým násilím. Z Marie Wünschové měl vylákat větší množství peněz.”
Krátce se také mihl na stránkách blog.lupa.cz, kde vyšel článek: „Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. aneb když vysokoškolský pedagog krade„.

Není jasné, jestli Parlamentní listy vypustily kachnu záměrně, nebo se staly pouze obětí mystifikace. Vzhledem k tomu, že ředitel Parlamentních listů, Holoubek, napsal redakci romea.cz, že zpráva o Romech, zakládajících politickou stranu je zaručeně autentická, zdá se, že se o nedopatření nejedná.

A jak je to s důvěryhodností autora článku? Je pravda, že lidé se mohou změnit a bylo by to v případě Václava Prokůpka požehnáním. Počkejme si tedy, jak celá kauza dopadne a zda nám redakce Parlamentních listů poskytne informace, na základě kterých bychom museli odvolat tvrzení, že se jedná o xenofobní hradní plátek.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6553

Autor v Úno 18 2012. Soubor pod Bulvár, Home, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

1 Komentář pro “Kladivo na Romy”

  1. To bylo jasné hned, že tu zprávu vypustil nějaký český knedlovepř. Spojení s DS-SS nepřekvapuje. Nevěřte Pepikům, jsou to prolhaní bůčci :-((( bleeeh

Komentáře jsou uzavřeny