|

Když dva dělají totéž

Lidé cítí že je třeba změny. Rozhořčení občané v naši domovině útočí na policií bráněnou ubytovnu s Romy, aby těmto lidem předali svůj pocit frustrace ze svých životů.

V New Yorku zhruba ve stejné době probíhá jiná demonstrace,  s názvem „Occupy Wall Street“.

Zdá se, že tato akce mnoho pozornosti v našich sdělovacích prostředcích nezískala, byť je účast na demonstraci odhadována na více než tisíc lidí.

Jedná se převážně o mladé lidi, kteří nechtějí pouze slepě kráčet do chomoutu, který jim vykutálení finančníci snaživě podstrkují.

Všichni, kteří se na Wall Street sešli, požadují, aby bankéři, makléři a zkorumpovaní politici nesli trestní odpovědnost za neutěšenou situaci, kterou způsobili. Organizátoři si berou příklad ze  Španělského hnutí „rozhněvaní“, jejichž myšlenky se přelily i do dalších států. Demonstrace se objevili kromě NY také v Madridu, Barceloně, Římě, Pařízi, Tel Avivu a jinde.

Lidé si uvědomují, kdo je skutečným viníkem jejich současné situace.  Tomáš Lindner z respektu ve své článku Wall Street do tepláků k tomu říká:

“Finanční krizi, která je příčinou současných potíží světové ekonomiky, částečně způsobili jasně určitelní lidé jasně určitelnými kroky. Ani tři roky po jejím vypuknutí za ně ale nikdo nebyl potrestán.”

V Islandu již probíhá soudní přelíčení s bývalým premiérem Geirem Haardem. Je obžalován z toho, že zanedbáním svých povinností dopustil zhroucení finančního systému, hospodářskou krizi a přispěl k bankrotu země v roce 2008.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6379

Autor v Zář 18 2011. Soubor pod Home, On-line. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny