|

Kat IS nutil tančit tango své rukojmí

Sadistický kat IS nutil rukojmí tančit. Tvrdí v nejnovějším popisu „brutálního kata“ Islámského státu (IS) bývalý rukojmí. Jeho únosce prý nebyl jen sadistický, byl i trochu bláznivý.

Daniel Rye, 26letý fotograf z Dánska, který byl zajat v Sýrii více než rok, řekl, že jeden z jeho věznitelů byl i muž známý z videonahrávek poprav IS, píše portál zpravodajské televize CNN.

Rye popsal tento týden v interview pro britský bulvární tisk setkání s mužem, který je znám pod přezdívkou „džihádistů John“.

„Zvedl mě a musel jsem tančit tango, John a já,“ řekl dánské televizní stanici DR.„Vedl mě kolem věznice. Najednou přišla změna a zatlačil mě dolů. Začal mne kopat a tlouci. Skončil tím, že mi pohrozil odtržením nosu kleštěmi a podobné věci. „

Známého sadistu identifikovali jako Mohammeda Emwázího. Michael Weiss, spoluautor publikace „ISIS: Uvnitř armády teroru,“ řekl, že Emwazí je jako hlavní postava z literárního díla „Mechanický pomeranč“: se zlověstným smyslem pro humor a mučení. „Je to jen další přírůstek k informacím o tom, jakým zvráceným způsobem IS mučí lidi, „dodal Weiss.

Bývalý analytik CIA Aki Peritz řekl, že je pravděpodobné, že Emwází se podobně jako další v IS chtějí tímto zvráceným způsobem pobavit. „Muži, kteří ovládají tuto organizaci, mnoho z těchto chlapíků, kteří ovládají své rukojmí, jsou sadisti.“

Weiss se vyjádřil, že podporovatelé IS kladou morální rovnost mezi týrání podezřelých z džihádu americkými vyšetřovateli a děsné zacházení se zajatci v IS.

Žádné další Emwázího video, kde by stínal hlavu zajatci, se neobjevilo už od ledna tohoto roku a podle Weisse není jasné, zda se „džihádista John“ ještě v Sýrii nachází. „V posledních pár měsících se jeho postavení muselo zhoršit, protože jeho identita byla odhalena,“ řekl Weiss.“ Zřejmě utekl. Už to není ta celebrita a mluvčí, jako kdysi. “

Islámský stát Mohammed Emwází

Daniel Rye byl rukojmím IS v Sýrii od května 2013 do června 2014. V zajetí se setkával i s Jamesem Foleyem, jehož popravu džihádisté ​​zaznamenali a zveřejnili. Jeho smrt má na svědomí Emwází. Podle slov Ryea byl Foley vřelý a spravedlivý muž a to i v drsných podmínkách zajetí, kde se bojuje o každý kousek jídla.

Rye řekl, že si zapamatoval dopis na rozloučenou od Foleyho a převyprávěl ho jeho rodině krátce poté, co byl propuštěn.

„Bylo to hrozné. Byl to dopis od mrtvého, rozloučení s jeho rodinou. Pokud bych měl na to myslet každý den, byla by ze mne troska,“ řekl Rye médiím.

Rye byl propuštěn, když jeho rodina zaplatila velké výkupné, dva měsíce před tím, než byl Foley sťat.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=11303

Autor v Říj 18 2015. Soubor pod Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17