|

Jaromír Drábek a jeho rozum

Jaromír Drábek zareagoval velmi rychle. Zatímco ministr dopravy dodnes není ochoten převzít zodpovědnost za kolaps registru vozidel, ministr Drábek odstoupil okamžitě poté, co jeho bývalý společník z firmy iDTAX Česká republika s.r.o. Vladimír Šiška byl zatčen pro podezření z korupce.

Veřejně sice Jaromír Drábek deklaruje svou víru v nevinu svého prvního náměstka Vladimíra Šišky, nicméně odstoupil a to lze vnímat jako pozitivní krok, který by si měli osvojit i ostatní politikové, kteří zatím na svých funkcích visí jak vosy na bonbonu.

Podle policie se měl náměstek Šiška dopustit korupčního jednání, když nabídl společnosti OKsystem stomilionovou zakázku, pokud firma stáhne stížnost, kterou podala k antimonopolnímu úřadu.

Dnes již bývalý ministr práce a sociálních věcí Drábek

Jaromír Drábek v Trutnově

Firma OKsystem totiž byla dlouhé roky napojena na státní finance. Zajišťovala vyplácení sociálních dávek, dokud náměstek Šiška nezavřel kohoutky. Bez jakéhokoliv výběrového řízení dodavatele systémů pro vyplácení dávek změnil. Vítězem se stala firma Fujitsu. Proč se tak stalo bez výběrového řízení nebo proč byla tím vyhrávajícím právě firma Fujitsu, nevíme. Jisté je, že firmě OKsystem se takový postup nelíbil a podala stížnost k antimonopolnímu úřadu.

Vladimír Šiška za dobu svého působení na ministerstvu podle Hospodářských novin rozhodoval o zakázkách v objemu více než dvou miliard korun. Lze předpokládat, že na tyto zakázky se nyní policisté zaměří.

[adsenseyu5]

Jaromír Drábek se s Vladimírem Šiškou zná dlouhá léta. Byl to on, kdo jej na ministerstvo přivedl. Buď o jeho způsobu práce věděl, nebo je takový způsob práce normální a jde jen o to, že Vladimír Šiška porušil nepsaná, avšak tvrdě vyžadovaná pravidla politické struktury, která obhospodařuje státní finance.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6844

Autor v Říj 4 2012. Soubor pod Bulvár, Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny