|

Čtyřletý chlapec měl v břiše sourozence

Celkem výjimečný, nicméně ne ojedinělý případ se stal čtyřletému chlapci v Indii, kterému lékaři uvnitř těla našli mrtvý lidský plod.

Chlapce velmi bolelo břicho a tak se s ním rodiče rozhodli jít do nemocnice. Tam si vyslechli šokující zprávu.

Čtyřleté dítě z Indie totiž mělo v bříšku mrtvý plod dítěte. Jak je to možné? Chlapeček se tak už narodil. Podle lékařů jeho matka čekala dvojčata, ale jedno dvojče se nevyvinulo a tak zůstalo v těle druhého, silnějšího dvojčete.

Tento jev je velmi vzácný a šance, že se něco takového dítěti stane je 1: 500 000. V počátečních stádiích těhotenství, pokud žena čeká dvojčata, jedno z embryí může do druhého vniknout přes pupeční šňůru. Pak parazituje na těle svého sourozence, aby přežil. Většinou tento plod po porodu nepřežije, ale může vážně ohrozit život dítěte, které přežije.

Lékaři si nejprve mysleli, že chlapec má v břiše tumor. Když se ale podívali na rentgenové snímky, nemohli uvěřit tomu co vidí.

„Mrtvé embryo, které mělo ruce, nohy i částečně zformované hlavu, jsme odstranili během dlouhé operace,“ popsal doktor Shirshendu Giri pro kanál IBN live.

„Chlapec je na tom dobře a momentálně ho pozorujeme,“ dodal. V 80ti procentech těchto případů se plod nachází v břiše, avšak už se stalo, že embryo lékaři objevili i v lebce dítěte.

V červnu roku 1999 se podobný případ odehrál v Indickém měste Nagpur. Muž jménem Sanju Bhagat měl parazitního sourozence v těle celých 36 let. Byl úspěšně operován.

V březnu 2006 také lékaři v Pákistánu operovali dva měsíce starou holčičku, která měla uvnitř těla hned dva plody. Operace byla také úspěšná.

Zdroj: IBN

 

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7463

Autor v Říj 8 2015. Soubor pod Bulvár, Home, Zdraví. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17