|

Chystá Rusko pozemní ofenzívu v Sýrii?

Americká televize přinesla velmi zajímavou zprávu. Podle Pentagonu se Rusko v Sýrii chystá k účasti na pozemní operaci. Rusové mají v těchto dnech rozmisťovat techniku ​​a výzbroj, která by prý podpořila invazi.

Americká zpravodajská televize CNN v noci na dnešek uvedla, že Rusko se možná v Sýrii připravuje na pozemní operaci. CNN se při tomto svém tvrzení odvolala na dva informované zdroje v americkém Pentagonu. Podle nich ruské jednotky na území Sýrie rozmisťují výzbroj určenou na podporu pozemní operace jednotek armády syrského prezidenta Bašára Asada proti povstalcům.

Americké zdroje také tvrdí, že mezi městy Homs a Idlib a západně od Idlib jsou údajně dislokované ruské dělostřelecké zbraně a čtyři zařízení raketometného systému BM-30, známého jako Smerč.

Vojenští experti v USA se zpočátku domnívali, že zbraně, které Rusko přesunulo do syrského přístavu Lázikíja, jsou určeny na jeho obranu, ale poslední vývoj vyvolává obavy z možného pozemního útoku. Zatím není jasné, zda rozmístění zbraní a systémů na jejich současných pozicích je konečné.

CNN informuje o ruské ofenzívě

Rušičky by mohli komplikovat komunikaci mezi Američany

Američtí představitelé současně upozornili, že Rusko do Sýrie přepravilo i elektronické rušičky, což by mohlo znamenat, že mají schopnost rušit elektronické systémy letadel koalice, vedené USA.

Všechny tyto zprávy protiřečí prohlášením z Moskvy. Valentina Matvijenková, předsedkyně Rady federace, horní komory ruského parlamentu totiž ujišťovala, že ruské jednotky se v Sýrii na pozemních operacích nezúčastní. “Neplánujeme a nebudeme se účastnit žádných pozemních operacích, z toho důvodu ani nebudeme na delší dobu zatažení do řešení vnitrosysrské krize, “prohlásila nedávno na setkání s jordánskými poslanci.

Bojujeme pouze proti teroristům, tvrdí Rusko

Podobně jako i jiní ruští politici, také Matvijenková zdůraznila, že operace ruského vojenského letectva v Sýrii je určena na podporu syrské vládní armády, v jejím boji proti teroristům.

Ruský prezident Vladimir Putin před týdnem na zasedání ruské vlády také učinil prohlášení, že ruské ozbrojené síly budou v Sýrii nasazeny jen do leteckých operací.

Rusko začalo s nálety na pozice “teroristických a extremistických organizací a uskupení” v Sýrii minulou středu, což však ihned vyvolalo nespokojenost Západu a syrské opozice, která upozornila, že ruské letouny útočí i na její bašty, přičemž podle ní dochází k obětem na životech z řad civilistů.

Západ a spojenci syrské opozice vyslovili obavy, že ruské nálety povedou k eskalaci konfliktu v Sýrii.

Za této situace Obama povolil obnovení dodávek pro syrské Kurdy a arabsko-syrskou opozici, informovala CNN s tím, že jde o součást strategie, jejímž cílem je vyvíjet nátlak na extremistickou organizaci Islámský stát (IS) ze severu Sýrie a zároveň posílit hranice.

 

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7446

Autor v Říj 6 2015. Soubor pod Home, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17