|

Česko vysílá vojáky na pomoc do Maďarska

Česká vláda schválila vyslání přibližně 25 vojáků do Maďarska na pomoc při hlídání tamních státních hranic. Kromě vojáků vyšle Praha do Maďarska i ženijní techniku.

Oznámil to dnes český ministr obrany Martin Stropnický s tím, že vojáci budou v Maďarsku od poloviny října do poloviny prosince.

“Pomůžeme maďarské armádě a na hlídání hranic vyšleme asi 25 vojáků a ženijní techniku,” uvedl na dnešním brífinku po jednání vlády Stropnický, kterého citoval server iDNES.cz.

Náklady na pobyt českých vojáků v Maďarsku bude plně hradit české ministerstvo obrany. “Bude to první fáze, pak se vyhodnotí,” vysvětlil Stropnický.

Češi vyšlou 25 vojáků na obranu hranic do Maďarska

“Maďarsko, které bylo zdrojem velké kritiky, se své role hlídat schengenskou hranici ujalo zodpovědně, kritika slábne,” dodal. Pomoc při ochraně schengenské hranice Stropnický oznámil již dříve prostřednictvím sociální sítě Twitter.

Česko chce Maďarsku pomoci i dalšími desítkami vojáků a policistů a ministr vnitra Milan Chovanec o tom bude jednat na nadcházejícím setkání se zástupci Visegrádské skupiny (V4).

Čeští ministři odsouhlasili dnes i mandát na čtvrteční jednání ministrů vnitra EU o řešení migrační krize v Lucemburku. Chovanec by měl na této schůzce obhajovat vznik společného evropského seznamu bezpečných zemí a reformu vízové ​​politiky.

“Již několik měsíců říkáme pořád totéž,” řekl Chovanec a zdůraznil, že postoj Prahy se nemění. Česká vláda podle něj znovu odmítne vznik stálého mechanismu k rozmísťování uprchlíků a podpoří opatření na hlídání hranic a registračních středisek.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky není důvod k tomu, aby Evropská komise relokační mechanismus “splašeně” prosazovala ve chvíli, kdy ještě nebylo možné posoudit důsledek předchozích rozhodnutí o povinných kvótách.

Zástupci států V4 se sejdou ještě před čtvrtečním jednáním ministrů EU. Kromě koordinace společného postoje se bude podle iDNES.cz hovořit také o pomoci Maďarsku při ochraně vnějších hranic schengenského prostoru.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7441

Autor v Říj 5 2015. Soubor pod Home, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17