|

Australská státní policie pod palbou

Na budovu sídla státní policie střílel muž a zasáhl civilního zaměstnance, pak jej policisté zastřelili.

SYDNEY. Australská policie uzavřela v pátek v Sydney ulice a varovala veřejnost, aby se v metropoli státu Nový Jižní Wales držela co nejdále od sídla státní policie, protože v budově byli zastřeleni dva lidé.

Podle agentury Reuters o tom informovala policie a místní média.

Deník Daily Telegraph uvedl, že na budovu sídla státní policie střílel muž, který zasáhl civilního zaměstnance. Policisté jej následně zastřelili.

Austrálie je od loňska permanentně ve stavu zvýšené pohotovosti kvůli hrozícím útokům domácích islámských radikálů.

Sydney Střelba

V prosinci minulého roku byli zastřeleni dva rukojmí, když policie vtrhla do kavárny v centru Sydney, aby ukončila 17hodinové drama, kdy byli drženi rukojmí v kavárně šíleným islámským radikálem.

Ozbrojený zásah tehdy doprovodili policisté střelbou ostrými náboji a ohlušujícími granáty. Podle policistů byl tehdy zákrok nevyhnutelný, v ohrožení byly další lidské životy.

Místní list The Australian tehdy ve svém úvodníku napsal:

„Jakkoli ,vyšinutá‘ mohla být motivace pachatele, podařily se mu tři věci. Jednak incident vyvolal celosvětovou pozornost, jednak několik dní před Vánoci ochrnulo centrum největšího města země. Obyčejné Australany ale také probudil a lidé si uvědomili, že teroristická realita by mohla udeřit tak blízko.“

Společnost The Australian Broadcasting Corporation informovala, že páteční střelba zřejmě nesouvisí s terorismem.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7408

Autor v Říj 2 2015. Soubor pod Home, Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17