|

Drábkův návrh na zvýšení platů poslanců a ústavních činitelů je hanebnost

Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku, ostře odsoudil návrh platového zákona, který předpokládá zvýšení platu poslanců a ústavních činitelů. Zákon předkládá vládě ministr práce a sociálních věci Jaromír Drábek.
Podle tohoto návrhu by základní hrubá mzda poslanců vzrostla o deset tisíc korun na 66 700 Kč. Premiér by si polepšil až na 179 tisíc korun a prezident na 222 tisíc korun měsíčně. Zvýšily by se i poslanecké náhrady.
Jako krycí důvod slouží již tradičně platy ostatních činitelů státu, tentokrát jsou to soudci. Ministr se vymlouvá na rozhodnutí Ústavního soudu, které nařídilo loni zrušit snížení platu ústavních činitelů kvůli stížnostem soudců.
„Vypracovat návrh zákona, který by neumožnil poslancům se neustále schovávat za soudce a učitele, když chtějí zvýšit plat, se ovšem ještě žádnému poslanci nechtělo,“ říká Jan Bartošek a dodává: „Považuju to za naprosto asociální sprosťárnu bez kouska soudnosti. Správa státu je za této vlády na nejhorší úrovni jakou pamatuju, tak kolosální plýtvání a chaos na ministerstvech tu ještě nikdy nebyl a oni si budou přidávat na platě? Za co? Polovina z nich by byla v soukromém sektoru propuštěna a žalována zaměstnavatelem o náhradu škody!“
Jan Bartošek, který je v KDU-ČSL zodpovědný za tvorbu sociální politiky a je dlouhodobě nejostřejším kritikem ministra Drábka,  je toho názoru, že ministr už zcela ztratil sociální cit a soudnost. Vadí mu, že v době, kdy se spousta domácností musí uskrovnit, lidé ztrácejí hromadně práci a ti sociálně nejslabší čelí problémům s vyplácením dávek ( které Drábek zavinil),  přijde ministr najednou s něčím, co většina občanů nemůže chápat jinak, než jako aroganci moci.

Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6755

Autor v Čvc 18 2012. Soubor pod Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny