|

Anglická slovíčka trochu jinak

Pokud máme zájem něco se naučit, velmi důležitá je forma či způsob, jakým potřebné informace do našeho mozku dostaneme. Pokud se chystáme využít k učení nějakou internetovou aplikaci, je tedy důležité, aby byla aplikace koncipována tak, že se pro nás učení stává zábavou.

V případě, že se například hodláme zdokonalovat v anglickém jazyce, můžeme využít internetové aplikace, které jsou na webu k dispozici jak zdarma, tak v placených verzích. Konkurence je zde značná a není tedy  jednoduché se rozhodnout, které aplikaci dát přednost.

Při rozhodování, kterou zvolit, by vám mohla být vodítkem i naše dnešní recenze. Podívali jsme se totiž  na zoubek online aplikaci  nazvané Anglická slovíčka. Podívali jsme se, nakolik splňuje tato aplikace výše určené podmínky, aby pro uživatele byla skutečným přínosem.

Systematicky a efektivně

Aplikace anglická slovíčka má na hlavní stránce motto “systematicky a efektivně”, což uživatel po krátkém vyzkoušení nejspíše uzná celkem výstižným popisem. Snad by se dalo ještě doplnit i “zábavně”, neboť zde nechybí prvky “učení hrou”.

Plná verze se všemi funkcemi je pochopitelně v rámci placených služeb, nicméně se statusem registrovaný uživatel, který je zdarma, můžeme nakouknout pod pokličku efektivnímu výukovému systému. Ten nabízí řadu možností, jak si slovní zásobu rozšiřovat, procvičovat, ale i mapovat a doplňovat požadovaným směrem. To jistě ocení všichni mírně i středně pokročilí, kteří se chtějí zdokonalovat.

Zakoupit je možné členství VIP na 3 nebo 12 měsíců, případně bez omezení, které je finančně nejpříznivější, pokud to student myslí se svým zdokonalováním vážněji a má v úmyslu se tomu opravdu aktivně, dlouhodobě věnovat.

Zde se můžeme podívat na srovnání jednotlivých možností, které nám uživatelské účty mohou přinést:

Možnosti uživatelských účtů

Příkladem funkce, kterou nelze ve verzi FREE využít naplno, je osobní tréninkový plán. Plán je dostupný všem registrovaným uživatelům, avšak rozsah slovníků, který mohou uživatelé FREE verze trénovat, je menší než u uživatelů s účty PRO a VIP.

Užitečným individuálně zaměřeným nástrojem je “osobní plán”.

Znalosti jsou tu uspořádány do sekcí spisovné, hovorové a oborové angličtiny, poslechu, frází  a frázových sloves. Je tak možné získat přehled o slabých i silných stránkách zkoušeného a následně upravovat zaměření studia.

V sekci statistiky zase můžeme sledovat, jak se naše slovní zásoba obohacuje, intenzitu výuky a nejčastější chyby, kterých se dopouštíme.

Přehledné žebříčky ukazují, jak si stojíme v porovnání s ostatními uživateli, pokud se týče doby strávené cvičením  a počtu slov, které ovládáme.

Velice efektivní jsou rozsáhlé tréninkové možnosti. Mezi ně patří nejrůznější testy, které slouží k rozřazení jazykové úrovně, dále pak četba anglicky psané literatury s různou mírou obtížnosti a okamžitým překladem neznámých slovíček v textu, případně oddechověji laděné hry.  I ty si však můžeme přesněji nastavit a efektivně tak procvičovat zábavnou a nenásilnou formou.

Malé doladění by asi zasloužilo vyhodnocování samotných testů, neboť je v úvodu napsáno, že mohou sloužit kromě rozřazení jazykové úrovně také k výuce, což si myslím není přesné, protože po dokončení nejsou zkoušenému oznámeny konkrétní správné odpovědi, takže nemá zpětnou vazbu a nemůže využít možnosti učit se z vlastních chyb, což obvykle bývá poměrně efektivní.

Originálními se jeví nástroje analyzátor textů a průzkumník slov. Do analyzátoru lze vložit jakýkoliv anglický text a on vám jej celkem podrobně zanalyzuje, průzkumník umožňuje hledat významy slov a proklikávat se na jim podobné výrazy, což je v praxi docela zábavné.

Analyzátor textu

Jako významná přednost by se dala uvést celková přehlednost stránek, jejich zvládnutí po pedagogické stránce a vhodnost materiálu pro téměř všechny věkové skupiny, bez rozdílu jazykové pokročilosti.

Možná bychom v placené verzi uvítali větší omezení reklamy, ale i stávající stav není nijak výrazně rušivý a užitná hodnota vše bohatě vyváží.

Podobných služeb samozřejmě nalezneme na internetu mnoho, nicméně způsob, jaký zvolili autoři této aplikace, nás zaujal a aplikaci můžeme každému doporučit k vyzkoušení.

Podobné služby: 

http://www.english-online.cz/
http://www.jazyky-online.info/
http://www.landi.cz/AB-landing.html

Hodnocení

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6958

Autor v Říj 22 2012. Soubor pod Webové aplikace. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17