|

A teď si vás kůpím všecky

Občas se setkávám s diskuzemi, jak to vlastně s tím Ano – bude líp je. Proč Andrej Babiš vstupuje do politiky.

Je to z nezištných důvodů, leží mu skutečně na srdci životy dětí a podmínky žití v ČR?

Hájí zájmy chudých, když prosazuje 5 % DPH na potraviny?

Je snad někde v hloubi duše vlastně ekologem, když lobbuje za svá biopaliva?

Je to miliardář, s jehož pomocí nám všem bude líp?

Samozřejmě, že ne. Andrej Babiš nejde do politiky kvůli altruismu. A kdo má hodně, obvykle chce ještě víc.

  • Andrej Babiš (jeho společnost AGF Media, a.s.) systematicky nakupuje vydavatelství a provozuje různá média:

  • Regionální tištěný týdeník 5 + 2 dny (náklad je 1,1 milionu výtisků)

  • Od dubna 2013 vlastní ECOPRESS – slovenské vydavatelství (např. Hospodárske noviny)

  • Od června 2013 vlastní společnost MAFRA – největší mediální skupina v ČR (např. MF Dnes, Lidové noviny, Lidovky.cz, Metro, Óčko)

  • Nadále usiluje o koupi nějaké velké, celoplošné TV stanice a veřejně oznámil, že chce do tří let vlastnit největší mediální dům v Česku.

→ Jedná se tedy o mediálního magnáta, který má v plánu dále v tomto ohledu expandovat. Jenže vlastnictví médií a politika je přímý střet zájmů vysokého kalibru! MAFRA vydávala nejčtenější nebulvární deník v zemi. Babiš je zcela jistě (nebo se jím chystá být) českým Berlusconim a bohužel na tuto situaci žádné české zákony nepamatují.

  • Andrej Babiš je majitelem AGROFEST Holding, což je v podstatě monopol v oblasti českého zemědělství a potravinářství.

  • Ještě na konci srpna Andrej Babiš prohlašoval, že pokud se stane poslancem, předá vedení společnosti někomu jinému. V neděli ale změnil názor a v televizi Prima prohlásil, že svoji pozici opustí až jako ministr. Důvěryhodné, že.

  • Prolobboval si zákon, který stanovil povinné přidávání biopaliv do pohonných hmot. Spotřebitelé tak zaplatí více, většina z toho (10 miliard ročně) jde Babišovi do kapsy. Biopaliva jsou osvobozena od spotřební daně, takže ztrátu si stát samozřejmě vybere jinde. To už pak zaplatí všichni, ne jen motoristé. Masivnější používání biopaliv navíc zřejmě povede k větším ekoškodám, než užitku. V některých oblastech se rozrůstají plantáže na pěstování plodin určených k výrobě biopaliv na úkor cenných ekosystémů a deštných pralesů.

→ Vlastnictví ohromného podniku (který se blíží monopolu) a aktivní účast v politice jsou rovněž do nebe volajícím střetem zájmů. Dokonce i kdyby Babiš oficiálně z vedení odešel, nic se v tomto ohledu nezmění. Figurek si za svou osobu nakonec může nastrčit, kolik bude chtít.

  • Andrej Babiš je bývalý člen komunistické strany, týdeník Euro dokonce zveřejnil dokument, který dokládá, že byl aktivním spolupracovníkem StB.

Andrej Babiš v médiích (hlavně v těch, která mu patří) získává kontury milionáře lidumila, který to s námi myslí dobře, leží mu na srdci osud země a protože dokázal vydělat velké peníze, dokáže i dobře řídit stát. Ve skutečnosti ale jeho voliči hodlají udělat z kozla zahradníka a z pytláka myslivce. Pan Babiš se ale chytře chopil významných médií a své finanční prostředky použil v kampani takovým způsobem, až to nakonec začíná vypadat, že kozel bude nakonec vlastně zahradníkem nejlepším.

A teď si vás kůpím všecky

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7241

Autor v Říj 8 2013. Soubor pod Home, Politika. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17