|

Liberland – suverenita narušena Chorvaty

Svobodná republika Liberland je suverenní stát ležící mezi Chorvatskem a Srbskem na západním břehu Dunaje. Podle Pavla Pešana byla suverenita Liberlandu narušena chorvatskými policisty.

Liberland

Liberland

“…Každopádně jsme… …dorazili k budoucí Radnici a tam se po krátké honičce vzdali Chorvatům. Pozdější zážitek s tajnými policisty co na nas čekali s komandem za hranicí Liberlandu byl nezapomenutelný, zuřivě hledali vlajku LL, museli jsme se svlékat do pul těla, aby se přesvědčili, že vlajku neschováváme.Pak nas postavili do řady jak na popravu, museli jsme koukat na Dunaj a nemluvit….Po šesti hodinách v milé společnosti na pobočce kriminální policie v Duboševici, kde na nas stridave řvali nebo něco porad vypisovali,… nas s policejni eskortou doprovodili na hranice s Maďarskem. Pry jeste jednou a mame to na 3 roky v nejake „kuče“…”

Liberland_face
Nezbývá doufat, že eskalace nedorozumění nebude stoupat a Liberland se co nejdříve dočká zaslouženého respektu.

Samotné osidlování Liberlandu jde však zatím pomalu. Okolní státy zdá se házejí svobodnému Liberlandu klacky pod nohy. Dokonce jsou informace o tom, že policie vyvíjí nátlak na obyvatele okolních států, aby nepůjčovali potencionálním obyvatelům Liberlandu své lodě a znemožnili jim tak přístup do svého nového státu.

Svobodná republika Liberland je mikronárod formálně vyhlášený v dubnu 2015 Vítem Jedličkou, členem Strany Svobodných občanů a šéfredaktorem webu Reformy.cz, na ploše cca 7 kilometrů čtverečních mezi Chorvatskem a Srbskem na západním břehu Dunaje, poblíž obcí Zmajevac (Chorvatsko) a Bački Monoštor (Autonomní oblast Vojvodina, Srbsko) (Wikipedie)

Novou zemi Liberland uznal první stát

2015-05-04105948

Svět se zájmem sleduje vznik nového státu.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=7364

Autor v Kvě 4 2015. Soubor pod Cestování, Společnost, Zprávy. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny