|

Losoval jste svého obhájce pane Rath?

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Lupa.cz konečně dostala od středočeských úředníků odpověď, která stála 1800,- Kč. Celý článek je možné přečíst zde.

Web tojecool.cz podle článku k dnešnímu dni stál skutečně okolo dvou milionů korun.  Úředníci dále objasnili, jakým způsobem vítěze této velkorysé zakázky vybírali. Pokud jsem jejich vyjádření pochopil, tak proběhl náhodný výběr z registru uchazečů. V tom případě se opět potvrzuje, jak je život plný náhodných souvislostí. Náhodně totiž byla vybrána firma Koch&Koch, která byla náhodou jen měsíc před tím zapsána do obchodního rejstříku a jen náhoda tomu chtěla, že předseda představenstva této firmy je advokát Adam Černý, který opět náhodou zastupoval Davida Ratha, který je zase náhodou hejtmanem středočeského kraje, který zakázku zadal.

To že si David Rath vybral v počátcích jako svého právního zástupce právě Adama Černého, jenž mnoho zkušeností v trestních kauzách nemá, svědčí o jejich nadstandardním vztahu. Jak se zdá, tato náklonost se Davidu Rathovi vymstila. (Rath vyhodí obhájce. Čtyři chyby, kvůli nimž končí)

Výběr Adama Černého je přitom vlastně ukázkovým příkladem toho, proč je přidělování zakázek na základě známostí a nikoliv schopností problém. Na druhou stranu je možné, že David Rath při výběru svého advokáta postupoval stejně, jako úředníci pod jeho vedením, když vybírali firmu Koch&Koch náhodným výběrem, se zřetelem na nejnižší cenu.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=6697

Autor v Kvě 22 2012. Soubor pod Home, Politika, Zajímavosti. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.

Nedávno komentované

  • Jakub Kašpar: Podle všeho je ta page fake, tedy i to logo je fake…
  • boschka: Zato Karel je očividně v klidu :)
  • Frank: Pripravek s divnym jmenem MMS vas chripky zbavi do 4-6 hodin. Googluj MMS jim humble.
  • Xeelee: Firma, která jde doslova přes mrtvoly a peníze jsou pro ni až na prvním, druhém a třetím místě bude s Bilem...
  • Blechy blechám: To bylo jasné hned, že tu zprávu vypustil nějaký český knedlovepř. Spojení s DS-SS nepřekvapuje....