|

Ruská policie řádila v knihovně

Ukrajinské ministerstvo zahraničí po prohlídce v knihovně vydalo protestní nótu.

MOSKVA. Ruská policie zadržela ředitelku moskevské knihovny, která se specializuje na ukrajinskou literaturu. Natalja Šarinová je vyšetřována pro podezření z podněcování etnické nenávisti, informovaly agentury Reuters a AP.

Vyšetřovací výbor Ruské federace v prohlášení uvedl, že požádal soud o zatykač na 58-letou Šarinovovou poté, co vyšetřovatelé při prohlídce v knihovně našli tištěný materiál obsahující „protiruskou propagandu“.

Knihovna ukrajinské literatury, kterou Šarinová vede od roku 2011, zařazuje do své sbírky publikace v ruštině i ukrajinštině a dostává finance z městského rozpočtu Moskvy.

Výbor uvedl, že ředitelka je podezřelá z porušení zákona o extremismu, protože v knihovně se našly knihy kontroverzního ukrajinského nacionalistického aktivistu Dmytro Korčynského, které jsou v Rusku zakázány.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí ve středu po policejní prohlídce v knihovně vydalo protestní nótu, ve které vyšetřování označilo za „ne první pokus Kremlu dát nálepky ‚Rusofobie‘ a ‚extremismus‘ na všechno ukrajinské“.

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=11318

Autor v Říj 29 2015. Soubor pod Zprávy. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17