|

11 migrantů zachráněno, pět utonulo.

Atény – 11 migrantů zachráněno, pět lidí utonulo, včetně  miminka a dvou dětí při pokusu dostat se na člunech z Turecka do Řecka. Další osoba je nezvěstná, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na řeckou pobřežní stráž.

Hlídce se podařilo zachránit 11 migrantů. Dvě lodě, na kterých se migranti plavili, se potopili v blízkosti řeckého ostrova Kastellorizo.

O překonání Egejského moře se denně pokoušejí stovky lidí, prchajících před válkou či bídou na Blízkém východě, v Africe či Asii. Na plavbu z Turecka do Řecka využívají služeb pašeráků. Často se stává, že  krátká plavba přes moře na nafukovacích člunech skončí tragédií.

Letos do Řecka dorazilo asi 400.000 lidí, vyplývá z údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), který současně uvedl, že Řecko se o tolik uprchlíků nedokáže postarat.

EU, která chce zastavit nápor migrantů, nabídla nedávno vládě v Ankaře finanční pomoc ve výši tři miliardy eur určených na zlepšení poměrů v uprchlických táborech na území Turecka. Výměnou za zastavení přílivu migrantů, unie Turecku navrhla perspektivu urychlení jednání o usnadnění vízového režimu.

Turecko je jednou z hlavních tranzitních zemí, přes kterou směřují do Evropy tisíce nelegálních migrantů z Afriky a Blízkého východu. Na tureckém území se v současnosti zdržuje asi 2,5 milionu uprchlíků převážně ze Sýrie.

Foto: Flickr

Krátký URL: http://media.memy.cz/?p=11285

Autor v Říj 18 2015. Soubor pod Zpravodajství. Můžete sledovat všechny odezvy na tento vstup pomocí RSS 2.0. Komentáře a ping jsou v současné době uzavřeny.
pridej.cz

Komentáře jsou uzavřeny


Warning: Use of undefined constant is_attachment - assumed 'is_attachment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/27822/virtual/www/domains/media.memy.cz/wp-content/themes/Transcript_muj/innerWideSidebar.php on line 17